Haber Detayı
18 Eylül 2019 - Çarşamba 10:41
 
Gebze Metrosuyla ilgili flaş gelişme
TEKNOLOJİ Haberi
Gebze Metrosuyla ilgili flaş gelişme

HABERPİ.COM- Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin ihale ettiği ve çalışmaların başladığı yaklaşık 5 Milyar maliyetli Gebze Metrosuyla ilgili geçtiğimiz ay sürpriz bir gelişme yaşanmış ve Başkan Tahir Büyükakın projenin Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılacağını duyurmuştu.. İşte bu gelişmenin ardından beklenen haber geldi ve Gebze metrosunun artık bakanlık tarafından yapılacağı resmileşti. Gebze Organize Sanayi Bölgesi (OSB)-Darıca Sahil Raylı Sistem Hattı'nın yapımı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca üstlenilecek şehir içi raylı sistemler kapsamına alındı.
Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Karara göre;  Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığına ait Gebze OSB-Darıca Sahil Raylı Sistem Hattı'nın inşası için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yetkili olacak.
Hatırlanacağı üzere; Başkan Büyükakın daha önce konuyla ilgili yaptığı açıklamada,  metro çalışmalarının belediye bütçesini zorladığını ve bu durumu Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'a anlattığını ve   Cumhurbaşkanı talimatıyla Gebze metrosu projesinin Ulaştırma Bakanlığına devredileceğini duyurmuştu.

Kaynak: Editör: ADALET BORA
Etiketler: Gebze, Metrosuyla, ilgili, flaş, gelişme, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı