Haber Detayı
12 Ağustos 2019 - Pazartesi 18:01
 
GEBZE'DEKİ YANGIN FABRİKALARA SIÇRADI
GÜNCEL Haberi
GEBZE'DEKİ YANGIN FABRİKALARA SIÇRADI

Gebze'de piknik alanında çıkan yangın rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüyerek önce ağaçlara sıçradı ve akabinde yakınlardaki fabrikalara kadar ulaşırken İtfaiye ekipleri müdahalede bulundu.. Balçık ve Pelitli Mahallesi arasındaki mesire alanında kuruyan otların tutuşması sonucu çıkan yangın, rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüdü..
Yangın ihbarı üzerine olay yerine Mollafenari Gönüllü İtfaiyecileri ile çevre belediyelerden itfaiye ekipleri sevk edildi. İtfaiye, yangının çevredeki fabrikalara sıçramaması için önlem almasına rağmen alevler lojistik firmasının bahçesinde bulunan boş TIR dorsesini tutuştururken itfaiyecilerin müdahalesi ile yanan dorse söndürüldü.
BOYA FABRİKASINA SIÇRADI
Şiddetli rüzgar itfaiyecilerin söndürme işini daha da zorlaştırırken yangın bir boya fabrikası ve ardından haşarelere karşı kimyasal iilaçlar üreten başka bir fabrikaya daha sıçradı. İtfaiye ekipleri boya fabrikasında çıkan yangına itfaiye ekipleri müdahale etti.
İtfaiye ekipleri bir taraftan fabrikalarda soğutma çalışması sürdürürken, diğer taraftan yangına müdahaleye devam ediyorlar...

Kaynak: (HABER MERKEZİ) - HABER MERKEZİ Editör: CENGİZ YUCAK
Etiketler: GEBZE'DEKİ, YANGIN, FABRİKALARA, SIÇRADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı