Haber Detayı
06 Nisan 2020 - Pazartesi 20:57
 
Gebze'de ürküten görüntüler.. Metrelerce kuyruk oluştu
İLÇELER Haberi
Gebze'de ürküten görüntüler.. Metrelerce kuyruk oluştu

ADALET BORA/ ÖZEL HABER- DGebze'deki kalabalık ve özellikle de Ptt ve bankalardaki sosyal mesafeden uzak görüntüler duyarlı olan ve işin ciddiyetini kavrayan herkesi adeta ürküttü
Dünyada  ve Türkiye'de can almaya devam eden coronavirüs salgınının ciddiyeti konusunda Türkiye'de ne yazık ki henüz yeterli bir bilinç oluşmadığı gibi inatla sokaklara çıkmaya devam edenlerin sayısı da çoğalıyor adeta.. Salgınının daha fazla yayılmaması için yapılan tüm uyarılar ve alınan tüm  tedibirlere rağmen sokaklardaki görüntüler ve insan kalabalığına bakınca  bunun yeterince uygulanmadığını görmek de mümkün. Gebze genelinde bugün özellikle postanede işlem yapmak için bekleyenlerin oluşturduğu metrelerce kuyruk eski çarşıya kadar uzadı..
İnsanlar saatlerde kuyrukta ve yan yana beklemek zorunda kaldılar.. Vatandaşlar tek tek içeri alınırken oluşan kuyruğun yanısıra çok sayıda vatandaşın da gezmeye çıkması ürkütücü bir tablo ortaya koydu 
Gebze çarşı ve alışveriş merkezlerindeki hareketlilik ve yoğun insan kalabalığı kentteki herkesi tedirgin etmeye devam ederken banka kuyruklarında ise sosyal mesafenin yine dikkate alınmadığı da gün gibi ortaya çıkmaya devam etti. Eski ve yeni çarşıdaki kalabalık gezinti grupları ise her zamanki gibi işleri olmamasına rağmen sadece canları sıkıldığı için hem kendilerinin hemde başkasının sağlığını tehdit etmeye devam ediyorlar..
GEBZE İÇİN DAHA SIKI TEDBİR ŞART
Gebze'deki bu ürküten görüntülerle ilgili duyarlı ve işi olan vatandaşlar başta Kaymakam Mustafa Güler olmak üzere tüm yetkililere daha sıkı denetimlerin getirilmesini ve işi olmayanların mutlak sosyal izalasyon konusunda ikna edilmesi gerekenleri yapmaları çağrısında bulundular.. Bugün Gebze'deki kalabalık ve kuyruk görüntülerinin yanısıra kuralları hiçe sayanların bu gidişle kentin tamamında büyük bir salgına davetiye çıkarmaya adetta hizmet ettikleri de bir gerçek.. 
SÜREKLİ UYARI VE ANONSA RAĞMEN 
Hem beş vakit camilerden, hem Zabıta ekipleri hem de emniyet yetkilileri sürekli kent içinde uyarı anonsları yapmalarına rağmen bir türlü engellenemeyen Gebzedeki bu kalabalıkların dağılması ve evlerinde kalması için daha sıkı tedbirlerin getirilmesi şart..
Bizde haberpi olarak bir kez ve bin kez daha hatırlatıyoruz; Lütfen artık bu işin şakası yok.. Birbirinizi ikna edin ve evde kalın!  Sağlıklı kalın. Virüsün yayılmasına aracılık etmeyin! 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze'de, ürküten, görüntüler.., Metrelerce, kuyruk, oluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı