Haber Detayı
07 Kasım 2019 - Perşembe 20:05
 
GEBZE'DE KALDIRIM İŞGALİ DÖNEMİ SONA ERİYOR
İLÇELER Haberi
GEBZE'DE KALDIRIM İŞGALİ DÖNEMİ SONA ERİYOR

Gebze'de işyeri sahiplerinin kaldırım işgallerine son veriliyor..
Gebze Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ilçe genelinde denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Zabıta ekipleri ilçe genelinde cadde ve kaldırımlarda denetim yaptı. Cadde üzerinde faaliyet gösteren işyerlerinin yaya geçişini engelleyecek şekilde işgal edip etmediğinin kontrol edildiği denetimlerde; kaldırım işgali yapan esnaflara gerekli yasal uyarılar yapılarak, kaldırım üzerinde satışa sunulan ürün tezgahlarının kaldırılmasını istediler..

ZABITA DÜĞMEYE BASTI
Uyarıları dikkate almayan işyerleri hakkında mevzuata göre yasal işlemler başlatan Gebze Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, dün itibari ile Gebze Belediyesine bağlı zabıta ekipleri tarafından kaldırımı işgal eden esnafların tezgahlarını ve ürünlerini toplamaya başladılar..
Bugün Gebze Belediyesi zabıta ekipleri çarşı merkezinde geniş çaplı bir denetim yaparak bu işgallere sebep olan mağazalara ve çay ocaklarına ceza yağdırdı

GEBZELİLER RAHATSIZDI
Gebze'de yayaların yoğun bir şekilde kullandığı Eskiçarşı ve Yeniçarşı dahil bir çok caddede esnaflar, satışını yaptıkları malzemeleri ve derme çatma çay ocaklarında masa sandalyeleri kaldırım üzerine koymaktaydılar. Özellikle gün içerisindeki yoğun kalabalıklarda, kaldırım üzerine konulan malzemeler yayaların giriş çıkışlarında da  zorluk yaşatmaktaydı.
Gebze’de kaldırımların işgali dolayısıyla rahat hareket edemeyen ve geliş gidişte zorluk yaşayan vatandaşlar, Gebze Belediyesi’nin bu uygulamasını desteklerken, yapılan işlemin kalıcı olmasını istediler. Özellikle marketlerin ve mağazaların dükkanlarının önüne gelişigüzel koydukları ürünler sebebi ile rahat hareket edemediklerini belirten vatandaşlar yapılan operasyonu doğru bulduklarını belirttiler.

DENETİM DEVAM EDECEK
Gebze'de kaldırım işgalinde bulunan işyerleri  bugünden geçerli olmak kaydıyla kaldırıma insanların geçişlerine engel olacak şeklide malzemelerini koyamayacaklar. Aksi şekilde uygulamayı o esnaflara ceza kesilecek ve bu uygulama 7 gün 24 saat devam edecek..

Kaynak: Editör: CENGİZ YUCAK
Etiketler: GEBZE'DE, KALDIRIM, İŞGALİ, DÖNEMİ, SONA, ERİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı