Gebze Belediye Başkanı Büyükgöz'e sakın o taleple gitmeyin
Haber
12 Kasım 2020 - Perşembe 13:23
 
Gebze Belediye Başkanı Büyükgöz'e sakın o taleple gitmeyin
SİYASET Haberi
Gebze Belediye Başkanı Büyükgöz'e sakın o taleple gitmeyin

ADALET BORA- Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, seçim döneminde verdiği sözü tapu sözünü tuttu. Mülkiyet ve tapu sorunu çözmede kararlı..
ResimBaşkan adylığı döneminde bizzat kendisinden dinledik bu sözü ve doğrusu gerçekleşetirilebileceğine çok da ihtimal vermedik. Günün sonunda Başkan Büyükgöz bizleri haklı çıkarmadı. İyi ki de öyle oldu .  Gerçekten verdiği sözü tuttu ve hem imar hem de tapu sorunlarını hızla çözmeye devam ederken sorunun tamamını ise önümüzdeki yılın sonuna kadar çözeceğini belirtti..  Bu kapsamda dün belediyede düzenlediği  ve basının da davetli olduğu törende 339 kişinin daha tapusunu verdi. Törene Ak Parti Gebze ilçe Başkanı Recep Kaya'da katılarak vatandaşların tapu sorunlarının çözümüne tam destek verdi..
 Başkan Büyükgöz tapu dağıtım törenini pandemi nedeniyle az sayıda temsilci davet ederek gerçekleştirdi. Törende vatandaşların talep ve isteklerini de dinledi. özellikle de DOP (Düzenleme ortaklık payı)  konusundaki soruları cevaplandırarak bölgeye verecekleri hizmetlerle katmadeğer katacaklarının altını çizdi
Ama bana göre Başkan Büyükgöz'ün Gebzelilere en anlamlı ve en önemli mesajı ise şimdiye kadar 6 kattan fazla hiç bir çalışmaya imza atmadığını söylemesi oldu. Bu ne demektir? Sakın 6 kattan fazla projeler ve hele hele rezidans, gökdelenler için hiç gitmeyin derim.. Çünkü asla imza atmayacaktır Başkan Büyükgöz..
25 MİLYON METREKARELİK ALAN TAMAMLANDI
Başkan Büyükgöz toplantıda bugüne kadar yaptıkları çalışmalar ve halen devam eden süreçle ilgili yaptığı açıklamada: Birinci kuşak mahallelerimizi yani Pelitli, Balçık, Denizli, Tavşanlı,mollafenari, Muallimköy birinci etap olarak bitireceğiz. Sonra ikinci etaptaki köylerimie geçeceğiz. Köy yerleşim alanlarının içen başlamış olacağız.  Bizim nihai hedefimiz inşallah 2021yılının sonuna kadar Gebze’de imar sorununu gündemden çıkarmak. İmarla ilgili sorunum var diye konuşulmayacak, İnsanlarımız mülkiyet miras  sorunlarını , kredi sorunlarını,  ipotek sorunlarını çözmüş olacaklar.. Bununla berbar isteyen hemşerilerimiz ruhsat alıp inşaatını yapabilecek duruma getireceğiz.
Biz bu süreci hızlı bir şekilde devam ettiriyoruz. Şu ana kadar 25 milyon metrekarelik alanda bu çalışmalar tamamlandı ve hızla devam ediyor. Şu ana kadar 2-3 bölge ile ilgili tapu işlemlerinin bir kısmı tapu kadastro müdürlüğümüzde, bir kısmı Büyükşehir belediyemizde işlem görüyor. Bir kısmı şu anda belediyemizde  askıda . Hızlı bir şekilde bu süreç devam edecek. Hiç kimse merak etmesin diğer kalan bölgelerde önümüzdeki süreçte patır patır onlarda  çözüm olarak sonlandırılacak ve nihayet mülkiyet meselesi çözülmüş olacak.
Sadece kırsal mahallelerde değil Gebze Merkezde Yavuz Selim ve Hüriyet mahallerinde de bu sorun vardı. Yine şu ana kadar 3 bin 300 tane parsel var bunların yüzde 52’si yaklaşık 1670 civarındaki hemşerimiz tapuya müracaatlarını yaptı. Bir kısmı aldı diğerleri de almaya devam ediyor. Diğer mahallelerdeki tapu sorunlarını da hukuki olarak çözdük. Müracaat edenler, bedelini karşılayanlar tapularına kavuşuyorlar. Bütün Gebze’de tapu ile mülkiyet ve imar ile alakalı sorunları hedef olarak bir yıl içinde tamamlamak istiyoruz.
PANDEMİ DÖNEMİNDE ÇALIŞTIK
bakın bu sorunu çözmek için pandemi döneminde dahi diğer birimlerimizde esnek çalışma modeli uygulandı ama harita birimimizde esnek çalışma modellini uygulamadık. Sırf bu işler aksamasın diye o bölümde esnek çalışma modeline izin vermedik. Vatandaşlarımızın bu sorununa bir an önce çözüm bulmak için bunu yaptık. Daha önce de söylediğim gibi bu noktada 2021’in ikinci ya da üçüncü çeyreğinde imarla ilgili sorunu bitirmiş olacağız
6 KATTAN FAZLASINA İMZA ATMADIM
Başkan Büyükgöz tapu töreninde Gebzelilere ve Gebze’deki yeni döneme dair de ilginç ve bir o kadarda önemli açıklamada bulunarak; Bir şehir planlayıcısı ve 34 yıldır bu mesleği icra eden birisi olarak meslek hayatımda 6 kattan fazla imar veren bir paftaya imza atmadım. Çünkü insanlığın geleceğinde bu gökdelenlerin psikolojisi yok. Dolayısıyla  bırakın depremi pandemi de bile insanlar canını nereye attı, Gebzenin köylerine attılar. Yani toprağa yakın olmak için mücadele tiler. Bu da şu anlama geliyor; siz sadece inşaat yoğunluğu, inşaat arayışıyla değer oluşmuyor.'dedi 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze, Belediye, Başkanı, Büyükgöz'e, sakın, o, taleple, gitmeyin,
Yorumlar
Haber Yazılımı