Fahrettin Altun ülkesine dönen Suriyeli sayısını açıkladı
Haber
26 Ocak 2022 - Çarşamba 13:12
 
Fahrettin Altun ülkesine dönen Suriyeli sayısını açıkladı
SİYASET Haberi
Fahrettin Altun ülkesine dönen Suriyeli sayısını açıkladı

ADALET BORA/ haberpi- Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun sürekli gündemde olan ve en fazla dezerformasyonun yapıldığı Suriyeli göçmenler konusunda yaşananları ve çalışmaları anlattı. Türkiye'nin göçmenler konusundaki onurlu ve gönüllülük ilkesini öncelediğinin de altını çizerek dünyaya insanlık dersi veren Altun, ülkesine dönen Suriyelilerin sayısını açıklayarak göçmen politikamız konusunda ise ' Biz yerlerinden yurtlarından edinmiş mazlum insanların onurlu güvenli ve gönüllü bir şekilde ülkelerine dönmelerini temin etmeyi önemsiyoruz. Biz sözde değil özde hareket ediyor ve bölgenin istikrarına katkı sağlayacak adımlar atıyoruz' dedi.

 UMED Göçmenler ve Medya Çalıştayı Açılış Konuşmasında Altun "Türkiye suriye krizinde çok net bir tavır ortaya koymuştur.Bir yandan Fırat kalkanı, Zeytin Dalı operasyonları ile Barış pınarı harekatıyla bir yandan sınır güvenliğimiz sağlanmış bir yandan ülkemize ve bölgemize yönelik terör örgütleri ciddi bir şekilde sınırlanmış öte yandan Suriye sahasında geniş güvenli bir bölge sağlanarak yerlerinden edinmiş insanlara geri dönüş imkanı sağlanmıştır. Suriyenin kuzeyinde güvenli hale getirdiğimiz bölgelere bugüne kadar 500 bine yakın Suriyeli kadeşimiz güvenli, gönüllü ve onurlu bir şekilde geri dönüş yapmıştır.

Ülkemiz Almanyanın sekiz katı göçmen barındırıyor. Avrupa'da 50 binden fazla Suriyeli göçmen barındıran bir ülke yok" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Fahrettin, Altun, ülkesine, dönen, Suriyeli, sayısını, açıkladı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı