Haber Detayı
07 Aralık 2019 - Cumartesi 15:15
 
Fahrettin Altun'dan çok önemli açıklamalar
SİYASET Haberi
Fahrettin Altun'dan çok önemli açıklamalar

ADALET BORA/ haberpi- Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İletişim Başkanlığının 2019 Yılı Değerlendirme Toplantısı'nda  önemli açıklamalarda bulundu. 
OYUNU BOZUYORUZ
'Zorlu bir coğrafyada, çetin bir zaman dilimindeyiz. Ülkemiz yeni bir jeopolitik vizyon geliştirmek, karşılaşılan meydan okumaları aşmak için çok ciddi bir performans ortaya koyuyor. Bu ortamda kendimize alan açıyor, oyun kuruyor, oyun bozuyoruz.Bu dünyada, bu coğrafyada yaşamak, ayakta kalmak, birliğimizi korumak, demokrasimizi pekiştirmek, daha müreffeh, daha güçlü bir ülke halini almak, büyümek zorundayız. 'diyen Altun; Bugün terörle mücadeleden, Suriye meselesinin çözümüne, Kıbrıs meselesinden Doğu Akdeniz’deki gelişmelere kadar birçok çetrefilli konuda kendi özgün siyasetimizi hayata geçiriyoruz.  Geri adım atmıyor, kendi tezimizi gür bir sesle savunuyoruz.Elbette bu noktada sayın Cumhurbaşkanımızın güçlü liderliğinin, sahip olduğumuz siyasi iradenin ve milletimizin ferasetinin büyük bir önemi var.Başkanlığımız, kamu adına ülkemizin hem ulusal hem uluslararası düzeyde nitelikli temsilini üstlenmekte, bu doğrultuda çalışmaktadır.  Temel amacımızı, ‘Türkiye markasını güçlendirmek’ olarak tanımlıyoruz.Derdimiz, bölgede ve dünyada söz sahibi olan ülkemizin yükselişine yakışır nitelikli ve değerli çalışmalar gerçekleştirmek ve milletimizin sesini, devletimizin haklı mücadelesini bütün dünyaya duyurmaktır.
FETÖ'YÜ  ANLATMAK BOYNUMUZUN BORCU
Barış Pınarı Harekatı’nda, sahadaki gerçekleri dünyaya aktarma konusunda çok büyük yol kat ettik. Sıkı koordinasyon gerektiren bir sürecin üstesinden başarıyla geldik.Yapacak çok işimiz var. Çünkü biz Türkiyeyiz. Çünkü iddialıyız, iddiamız büyük. Hep birlikte Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ülkemizin sesini ve duruşunu dünyaya duyurma vazifemizi layıkıyla yerine getirmek için var gücümüzle çalışacağız.FETÖ, PKK/YPG, DEAŞ gibi terör örgütlerine karşı aynı anda verdiğimiz büyük mücadeleyi, bu terör örgütlerinin karanlık, kanlı ve gerçek yüzlerini dünya kamuoyuna en iyi şekilde anlatmaya çalışıyoruz.FETÖ gibi hibrit ve cani bir terör örgütünün cürümlerini, gerçek karakterini, uluslararası faaliyetlerini ve 15 Temmuz hain darbe girişimi başta olmak üzere Türkiye’deki zulümlerini aydınlatmak, bütün dünyaya anlatmak boynumuzun borcudur.'dedi 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Fahrettin, Altun'dan, çok, önemli, açıklamalar,
Yorumlar
Haber Yazılımı