Erken seçim iddilarıyla ilgili flaş açıklama
Haber
22 Ocak 2021 - Cuma 19:33
 
Erken seçim iddilarıyla ilgili flaş açıklama
SİYASET Haberi
Erken seçim iddilarıyla ilgili flaş açıklama

MHP Genel Başkanı Bahçeli erken seçim iddialarıyla ilgili sert konuştu. Zillet ittifakı göndermesi yaparak; : Erken seçim dayatması Türkiye'nin kaosa sürüklenme amacının gizemli ve şifreli kılıfıdır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi istiklalimizin, güvenliğimizin, milli birlik ve dayanışma kararlılığımızın güvencesi ve de kaynağıdır.
Meselenin püf noktası ise bu hedefleriyle siyasi kaosa hizmet ettiklerini göremeyecek kadar basiretlerinin bağlanmış olmasıdır. Türkiye'nin gündeminde erken seçim yoktur. Cumhur İttifakı'nın gayesi, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin kalıcı ve köklü hale gelmesi için ihtiyaç duyulan reformları, yasal düzenlemeleri, sosyal ve ekonomik iyileştirmeleri hayata geçirmektir.
Türk milletinin huzur ve refahı için geceyi gündüze katan milli ve sağlam bir irade görevinin başındadır. Bu haliyle Cumhur İttifakı'nın oyalanacak, vakit kaybedecek, zamanı boşa geçirecek ne bir siyaset tasavvuru ne de bir siyaset planlaması söz konusudur. Erken seçim dayatması Türkiye'nin kaosa sürüklenme amacının gizemli ve şifreli kılıfıdır. Bu kılıfın altında saklananların demokrasiyle, düşünce ve ifade özgürlüğüyle, dahası milli hedef ve özlemlerle ahlaken hiçbir bağ ve bağlantıları da kalmamıştır." dedi

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Erken, seçim, iddilarıyla, ilgili, flaş, açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı