Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu'ndan çok önemli açıklamalar
Haber
28 Temmuz 2022 - Perşembe 13:28
 
Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu'ndan çok önemli açıklamalar
ASAYİŞ Haberi
Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu'ndan çok önemli açıklamalar

HABERPİ- Kocaeli Emniyet müdürlüğünce Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti (KOGACE) mensuplarına yönelik Yeni İl Emniyet Müdürlüğünün Başiskelede bulunun Merkez Kampüsünün tanıtım etkinliği düzenlendi.
 Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu toplantıda Kocaeli il Emniyetinin çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulundu.
Emniyet binasındaki toplantıya; Emniyet Müdür Yardımcıları, Şube müdürleri, KOGACE Başkanı Cemal Kaplan, basın ve yayın kuruluşları mensupları katıldı..

Tipioğlu Kentteki genel durum, suç oranları,yapılan operasyonlar ve ilçelerdeki durumu da değerlendirek yaptığı açıklamada, “ Evlatlarımızı korumak; Türk polis teşkilatının en önemli görevlerinden biri. Uyuşturucunun transit noktasında geçişini engellemek, sokak tilerimiz amansız bir mücadelenin içinde hız kesmeden devam ediyor.Uyuşturucu ile mücadele sadece polisin tedbirleri ile olacak bir şey değildir. Toplumun bütün katmanlarının bir araya gelmesiyle hallolur. Devletin oluşturun bütün kurumlarla bir araya gelinmesi STK’larla ciddi çalışmalar yapılmaktadır. Bütün anneler 2022 yılının ilk 6 ayında 11 bin 800 civarında anneye narkotik ve uyuşturucu ile ilgili seminerler verdik. Büyük bir hızla da vermeye devam diyoruz. Evlatların sırdaşı annelerdir. Anneler böyle bir bağımlılık yapan maddeye evladının bulaşması durumunda yol haritasının ne olduğunu bilmelidir” ifadelerini kullandı.

YENİ EMNİYET BİNASI TÜRKİYENİN EN GÜZEL HİZMET BİRİMLERİNDEN BİRİ OLDU

Emniyet binasının çok özenli yapıldığına da dikkat çeken Tipioğlu, “Yeni emniyet binamızda Allah hepimizi hayırlı kararlar vermeye hayırlı işler yapmaya muktedir eylesin. Burada yapılacak hatalar ve eksikliklerin telafisi mümkün değil. O yüzden Allah hepimize feraset verdin. 81 vilayette çalışan arkadaşlarımız var. Ölçümüz şu: karakola gelen bir vatandaşa kendi memleketinde senin annenin babanı kardeşini durduran bir meslektaşın nasıl muamele yapsın istiyorsan sen de buradaki insanlara öyle muamele yap. Kırmızı çizgimiz bu. Türkiye’nin en güzel hizmet birimlerinden biri oldu” dedi.

Yaklaşık 40 bin metrekare kapalı alana hemen hemen tüm birimlerin olduğunu belirten Tipioğlu, “Özel harekat, çocuk şube, böğe trafik şubemiz dışarıda kaldı. Göçmen kaçakçılığı şubemiz dışarıda kaldı. Çevik şube müdürlüğümüz Kaşkaldere’de kaldı. Kaşkaldere’de şu an için hizmet verecek. Hizmetlerin verimini artıracak her türlü hizmet düşünülmüş. Kamuoyuna sunduğumuz kamu hizmetinin kalitesinin artacağını biliyoruz. Hiçbir zaman polis eksiğimiz olmadı. Elbette ki nitelik açısından eksiklik oldu ama motivasyon açısından hiç eksiklik olmadı. Eksik kalan yerlerde diğer arkadaşlar arkadaşının yerine çalıştı. Bu da ekip ruhuyla doğrudan orantılıdır. En son polis okulunda mezun olan 426 memur arkadaşımız Kocaeli’ye atandı” dedi.

OPERASYONLAR SÜRÜYOR

Tipioğlu; Suç oranlarının düşmesine yönelik çalışmalarımız tüm özveriyle sürüyor. Dünyanın hiçbir sisteminde insanlığın var olduğundan bu yana suçun sıfır olduğu hiçbir ülke hiçbir dönem yoktur. İnsan varsa fıtratında suç işlemek vardır. Esas olan suçun kamu vicdanını rahatsız etmemesini sağlamaktır. Devlet unutmaz, unutursa da devlet olmaz. Bu prensibin altını çiziyorum. Suç ne zaman işlenirse işlensin suçu işleyenin mutlaka yakalanması yargı önüne çıkarılması bütün moderne devletlerin temelidir” diye konuştu.

15 FAİLİ MEÇHUL AYDINLATILDI

Kocaeli’de faili meçhul cinayetlerin azalmasıyla ilgili de konuşan Tipioğlu, “İlimizde geçmiş dönemlerden faili cinayetler vardı. Arkadaşlarımız dosyaları raftan indirerek çalışmalara hız verdi. Kocaeli’de faili meçhulün olmaması ve empati yapmamız gerektiğini, toplumda güvensizlik oluşturulmaması adına arkadaşlarımız ile bir istişare yaptık. Bütün faili meçhulleri yeniden ele almak gerektiğini, farklı bir bakış açısıyla yapmamız gerektiğini ifade ettik. Arkadaşlarımı hepsini tebrik ediyorum, alınlarından öpüyorum. 15’e yakın faili meçhul cinayet aydınlatıldı. Bunun haklı gururunu tüm emniyet personeli yaşıyor” şeklinde konuştu.

İLÇELERDEKİ SON DURUM

İlçe emniyet müdürlüğü binalarının da çok işlevsel olduğunu belirten Veysel Tipiolu, “Darıca ilçe emniyet binası da bizimle birlikte faaliyete girdi. Bir şekilde hizmetlerimiz yürüyor. Karamürsel ve Kartepe binalarını önümüzdeki süreçte değerlendiremeye alıp yapmak için gayret ediyoruz. Gebze ve Çayırova binalarımız iyi. Dilovası, Körfez ve Derince binalarımız iyi. Kocaeli Emniyet Müdürlüğü’nün ekipman eksikliği yok, bütün hızla çalışmalara devam ediyoruz. Bütün sahillerimizde tertibat alıyoruz. Sivil ekiplerimiz ve resmi ekiplerimiz var, yeni binaya Türk milletinin tarihini ve asaletini anlatan figürlerle yeni binamıza şehitler köşesi yapacağız' dedi 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Emniyet, Müdürü, Veysel, Tipioğlu'ndan, çok, önemli, açıklamalar,
Yorumlar
Haber Yazılımı