Emniyet Müdürü Tipioğlu'ndan 'UYUMA' çağrısı
Haber
20 Şubat 2021 - Cumartesi 19:42
 
Emniyet Müdürü Tipioğlu'ndan 'UYUMA' çağrısı
ASAYİŞ Haberi
Emniyet Müdürü Tipioğlu'ndan 'UYUMA' çağrısı

ADALET BORA/ haberpi- Kocaeli Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu Uyuşturucu ile mücadele konusundaki kararlılıklarını gösteren bir video paylaşarak tüm vatandaşları UYUMA (uyuşturucu ile Mücadele Mobil Uygulama) projesine destek vermeye çağırdı. Müdür Tipioğlu paylaşımında;  Uyuşturucuyla birlikte mücadele edersek çok daha başarılı oluruz. Telefonunuza indireceğiniz UYUMA uygulamamız üzerinden bir tuşla yanınızda olmayı amaçlıyoruz.. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı korumada bize destek olabilirsiniz.' dedi.
UYUMA Uygulamasını bu adreslerden ücretsiz indirebilirsiniz; 
App Store- https://apps.apple.com/tr/app/uyuma/id1434800146?l=tr…
Play Store- https://play.google.com/store/apps/details?id=tr.gov.egm.uyuma&hl=tr…
UYUMA projesi nedir? İçişleri Bakanlığınca uyuşturucuyla mücadele kapsamında geliştirilen "UYUMA Projesi" sayesinde vatandaşlar, uyuşturucu satıcılarını tek tuşla polise bildirebiiliyor. Bu proje ile,  uyuşturucuya karşı verilen mücadelede teknolojik imkanlar aracılığıyla vatandaş duyarlılığını oluşturmak, toplumsal sorumluluk bilincine uygun şekilde ve daha etkin hale getirmek suretiyle kalıcı ve güçlü bir mücadele ortamı oluşturmak amaçlanıyor.

İçişleri Bakanlığınca kullanıma sunulan uygulama, vatandaşlarca akıllı telefonlara yükleyip bu sayede sokakta gördüğü uyuşturucu ticaretini polise bildirmek için uygulamadaki butona basarak ihbarda bulunabiliyor..Sisteme konum bilgisiyle birlikte düşen ihbar, bölgeye en yakın ekibe iletilirken  ihbarcının kimliği kesinlikle gizli tutuluyor..

Kaynak: Editör:
Etiketler: Emniyet, Müdürü, Tipioğlu'ndan, 'UYUMA', çağrısı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı