Emine Erdoğan, Gebze TÜBİTAK'ı ziyaret etti
Haber
28 Kasım 2021 - Pazar 17:56
 
Emine Erdoğan, Gebze TÜBİTAK'ı ziyaret etti
TEKNOLOJİ Haberi
Emine Erdoğan, Gebze TÜBİTAK'ı ziyaret etti

HABERPİ- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, TÜBİTAK’ın Gebze yerleşkesindeki Marmara Araştırma Merkezi (MAM) ve enstitüleri ziyaret etti.Resim

Merkezde yürütülen çevre, iklim değişikliği, temiz enerji, atık su arıtma, sürdürülebilir gıda, geleneksel ve tamamlayıcı tıp, yerli aşı, yeni tip koronavirüs (Covid-19) testleri ve ilaç geliştirme alanlarına ilişkin yürütülen projelerle ilgili bilgi alan Emine Erdoğan, TÜBİTAK MAM bünyesinde kurulan Bitkisel İlaç ve Takviye Edici Gıda Altyapıları biriminin de açılışını gerçekleştirdi.

Tıbbi bitkiler hakkında araştırmacılardan bilgi alan Emine Erdoğan, Türkiye'nin tıbbi bitkilerden ilaç geliştirmesinin takdire şayan olduğunu dile getirdi. Emine Erdoğan, daha sonra enstitü çalışanı bilim insanlarıyla bir süre sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.Resim

Emine Erdoğan, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve TÜBİTAK MAM iş birliğinde kurulan Sekapark Süperkritik Akışkan Ekstraksiyon Tesisi’ni ziyaret ederek, aromatik bitki işleme çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Emine Erdoğan’a Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal’ın da eşlik ettiği ziyarette; Kocaeli Valisi Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır ve TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Yozgatlıgil de hazır bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Emine, Erdoğan,, Gebze, TÜBİTAK'ı, ziyaret, etti, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı