Haber Detayı
09 Kasım 2019 - Cumartesi 12:44
 
DR. ŞAHİN TALUS'TAN AK PARTİ KOCAELİ AÇIKLAMASI
SİYASET Haberi
DR. ŞAHİN TALUS'TAN AK PARTİ KOCAELİ AÇIKLAMASI

HP/CENGİZYÜCAK Ak Parti il, ilçe ve belde teşkilatlarında kongrelere dönük haraketlilikler gözlemlenirken, Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş'in tekrar il başkanlığına devam edip etmeyeceği en çok merak konusu oldu.. 

 

Ak Parti Kocaeli camiası içinde bir kesim Mehmet Ellibeş'in abilik vasfı ile partiyi kısa sürede toparladığı için bir dönem daha il başkanlığı görevini sürdürmesi gerektiğini ileri sürerken diğer taraftan partinin artık yeni ve genç kadrolarla yoluna devam etmesi gerektiğini öne sürenlerin sayısı da bir hayli fazla..

İşte bu yeni ve genç il başkanı konusunda en fazla ismi konuşulan ise Ak Parti Kocaeli İl Başkan yardımcısı Dr. Şahin Talus.. 

Önceki dönem AK Parti Başiskele İlçe Başkanı Dr. Şahin Talus, 2019 yerel seçimlerinde Başiskele Belediye Başkanı aday adaylığı başvuru yapmış ve aday gösterilmeyince seçimlerden sonra görevden istifa ettirilen Ak Parti Kocaeli il başkanı Abdullah Eryarsoy'un yerine atanan Mehmet Ellibeş başkanlığındaki yeni il yönetim kurulu listesinde yer almış ve il başkan yardımcılığı görevine getirilmişti.. 

DR. ŞAHİN TALUS'TAN AK PARTİ KOCAELİ AÇIKLAMASI 
Yukarıdaki haberimiz üzerine bizi arayarak özel açıklama yapan Ak Parti Kocaeli İl Başkan yardımcısı Dr. Şahin Talus."Kongre ve diğer adaylıklar döneminde kulislerde bu türden değerlendirmeler ve yorumlar yapılabiliyor. Lakin ben ne il başkanlığına aday olmayı düşünüyorum ne de önümüzdeki süreçte mevcut il başkanımız sayın Mehmet Ellibeş ağabeyimizi yalnız bırakmayı. 31 Mart seçimlerinden sonraki siyasi süreçte Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli'de Mehmet Ellibeş başkanımıza ve bizlere böyle önemli bir görev verdi. Bizler de parti ve dava şuuru ile bu görevleri üstlenerek gereğini yapmaya çalıştık ve daha da yapacağız. Mehmet Ellibş ağabeyimiz, il başkanlığı görevini layıkıyla yerine getiriyor ve bizler de tüm yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızla birlikte kendisine yardımcı olarak partimize ve davamıza hizmet ediyoruz. Ben önümüzdeki il kongresinde Mehmet Ellibeş başkanımızın görevine devam etmesinden yanayım. Benim il başkanlığı adaylığım söz konusu değil" dedi..  

Kaynak: Editör: CENGİZ YUCAK
Etiketler: DR., ŞAHİN, TALUS'TAN, AK, PARTİ, KOCAELİ, AÇIKLAMASI, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı