Haber Detayı
19 Eylül 2019 - Perşembe 16:58
 
Dilovası Gaziler Gününü Kutlandı
İLÇELER Haberi
Dilovası Gaziler Gününü Kutlandı

Dilovası 19 Eylül  Gaziler Günü nedeniyle tören düzenledi. Törene, Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, İlçe Emniyet Müdürü Mesut Uğur, Belediye Meclis üyeleri, Siyasi Parti temsilcileri ile birim müdürleri, gaziler, askeri erkân, gazi aileleri ve vatandaşlar katıldı.

SİZLERİN DEĞERİNİZİ ÇOK İYİ BİLİYORUZ

Başkan Hamza Şayir, “Gaziler günümüzde öncelikle Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyoruz. Bu vatan tüm şehit ve gazilerimize minnettardır. Sizlerin değerinizi çok iyi biliyoruz. Sizlerin bizim üzerimizde ki maneviyatınız anlatılamayacak kadar değerlidir. Bir evladınız olarak her zaman yanınızdayız. Devletimiz her zaman sizlerin yanında olmaya çalışıyor. Başkan Şayir, TBMM tarafından Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e Mareşal Rütbesi ve Gazilik unvanının verildiği 19 Eylül Gaziler Günü Türk milletinin ülkesine, milli ve manevi değerlerine, birlik ve beraberliğine yönelen tüm tehditlere karşı binlerce yıldır canı pahasına mücadele ettiğini ifade etti.

BAĞIMSIZLIĞIMIZIN SEMBOLÜ

Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan ise, “Bu ülkenin istiklal ve istikbalini gazilerimiz ve şehitlerimize borçluyuz. Onların sayesinde böyle bir güzel vatanda huzur içerisinde yaşayabiliyoruz. Ülkemiz tarihi boyunca her zaman gazi ve şehit vermiştir. Ülkemizin coğrafi konumu nedeniyle hep gözler üzerimizde olmuştur. Ama önemli olan bizim birlik ve bütünlüğümüzdür. Biz birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz sürece kimse bizim bileğimizi bükemez. Bunun en yakın örneğini 15 Temmuz akşamı gördük. Yaşlısıyla genciyle, kürdüyle lazıyla herkes meydanlara inerek vatanına sahip çıktı. Biz birlik olduğumuz sürece kimse vatanımıza göz koyamaz. Birliğimiz her daim güçlü olsun diyerek öncelikle Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve bu ülke için, ülkemizin birlik, istikbal ve istiklali için canını ortaya koymuş tüm şehit ve gazilerimiz saygıyla anıyor. Gaziler gününüzü kutluyorum.”dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dilovası, Gaziler, Gününü, Kutlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı