DEVA Kocaeli Başkanı Adem Koç Mülakatı kaldıracağız dedi
Haber
05 Ağustos 2022 - Cuma 16:39
 
DEVA Kocaeli Başkanı Adem Koç Mülakatı kaldıracağız dedi
GÜNCEL Haberi
DEVA Kocaeli Başkanı Adem Koç  Mülakatı kaldıracağız dedi

DEVA Partisi Kocaeli İl Başkanı Adem Koç, son yaşanan KPSS ve ÖSYM skandalı ardından yaptığı açıklamada, ‘DEVA iktidarında böyle rezilliklere asla yer verilmeyeceği gibi, kamuda mülâkat uygulaması da kesinlikle kaldırılacak’ dedi.

Daha önce de soruların çalınmasıyla gündeme gelen ÖSYM’de, FETÖ davaları kapsamında devletin neredeyse bütün sınavlarının sorularının yandaşlara aktarıldığı belgeleriyle ispatlanmıştı. Davalar sonucu pek çok kişinin bu nedenle mahkûm olduğu ÖSYM skandallarına KPSS ile bir yenisi daha eklendi.

Bu kez de ders kitapları basan bir yayınevinin soruları önceden elde ettiğinin ortaya çıkması üzerine ÖSYM başkanı görevden alındı ve Devlet Denetleme Kurumu soruşturma başlattı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan DEVA Partisi Kocaeli İl Başkanı Adem Koç, “Bu skandallar bir değil, iki değil. Adamların her günü skandallarla geçiyor... Bir de sanki hiç bunlarda dahilleri yokmuş gibi açıklamalar yapıyorlar...Şimdi de diyorlar ki, ‘sınavı ücretsiz tekrar edelim’. Sınavın ücretsiz tekrarlanması sizce yeterli mi? 

ÖNCEDEN SORULARI YAYMA MERKEZİ

DEVA Partisi Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan’ın da dediği gibi, sınava girmek için para harcayan adaylara devlet tazminat ödemek zorundadır.Şu iki gündür yaşanan KPSS skandalına bakın. ÖSYM denen bir yer var. Herhalde adı şöyle: Önceden Soruları Yayma Merkezi...

Biz partiyi kurduğumuz ilk gün açıkladık. ‘Mülakatı kaldıracağız’ dedik. Çünkü siz mülakatta torpil yapıyorsunuz arkadaş. Gencimiz KPSS’de 85 alıyor, 90 alıyor, 95 alıyor; mülâkatta eliyorlar. Niye? ‘Senin siyasi görüşün galiba bize yakın değil’. Niye? ‘Sen ülkenin falanca bölgesindensin’. Yazık! Bu ülkenin vatandaşıysa, eşit vatandaş olarak; devlet ile vatandaşı aynı samimiyette bir araya getirmek zorundasın. Haklıya hakkını vermek zorundasın. Onun için mülâkatı biz kaldıracağız.

MÜLAKATI KALDIRACAĞIZ DİYE İLK BİZ SÖYLEDİK

Ve şunu bir kez daha söylüyorum; İktidara gelince mülâkatı kaldıracağını ilk söyleyen ve bunu da basına deklare eden parti, DEVA Partisidir ve Başkanı Ali Babacan’dır! 

Sistemin kurumsal yapısının tamamını çökertmişler. 20 tane soru, bir tane yayın organı var, onun içindekilerin aynısı KPSS’de soruluyor. Böyle şey olur mu? 

Dün Genel Merkezimiz çağrı yaptı. Eğitim Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Mustafa Ergen ‘Bunu bir an önce bunu açıklığa kavuşturun, çözün’ dedi. Suç duyurusunda bulundu. 

Bu yaşananlar tek kelimeyle ‘ayıp!’ Şimdi de utanmadan ‘KPSS sınavını yenileyeceğiz. Ücret de almayacağız’ diye söylüyorlar. Sorun sadece ücret değil ki… Bu yetmez!Sınava girmek için vatandaşımız masraf etti. Belki başka şehre gitmek zorunda kaldı. Umutlandı, aylarca ve belki yıllarca o sınav için çalıştı, hazırlandı. Psikolojik olarak yıprandı. Sen bu kadar insanı mağdur ettiysen; bunu tazmin etmek zorundasın. ‘Para almam’ demek yetmez. Kim vakit harcadıysa, bir gününü harcadıysa, para harcadıysa devlet tazminat da ödemek zorunda. Cezasını ödemek zorundalar ki, akılları başlarına gelsin. Kimsenin yanına kâr kalmasın!Sevgili vatandaşlarımız da, sakın umutsuzluğa kapılmasın. Şunun şurasında seçimlere sayılı günler kaldı. DEVA Geliyor...

Kimse endişelenmesin. DEVA Partisi’nin tecrübeli ve liyakatlı kadrolarıyla bu işlerin hepsini düzelteceğiz. Adaleti yeniden bu ülkede tesis edecek, ekonomik ve sosyal refahı yeniden bu ülkeye inşa edeceğiz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DEVA, Kocaeli, Başkanı, Adem, Koç, , Mülakatı, kaldıracağız, dedi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı