Dev şirketi satın aldı
Haber
30 Temmuz 2020 - Perşembe 11:33
 
Dev şirketi satın aldı
TEKNOLOJİ Haberi
Dev şirketi satın aldı

HABERPİ.COM- Fortinet, Güvenli Erişim Hizmetleri (SASE) Sağlayıcısı OPAQ Networks'ü Satın Aldığını Duyurdu
 
Fortinet, Bu Satın Alımla Mevcut Güvenli Erişim Hizmetlerini İyileştirerek Pazara En Eksiksiz SASE Platformunu Sunmayı Hedefliyor.
 
Fortinet Security Fabric, OPAQ'ın patentli ZTNA çözümüyle birlikte kullanıldığında Fortinet'in mevcut SASE hizmetini iyileştirerek sektör öncüsü yeni nesil güvenlik duvarı ve SD-WAN özellikleri, web güvenliği, sandboxing, gelişmiş uç nokta koruması, kimlik / çok faktörlü doğrulama, çoklu bulut iş yükü koruması, bulut uygulama güvenlik aracı şirketi (CASB), tarayıcı izolasyonu ve web uygulaması için güvenlik duvarı özellikleri sayesinde sektörün tek gerçek Sıfır Güven erişimine ve güvenliğine sahip sınıfının en iyisi SASE bulut platformunu sunuyor.
 Fortinet Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Ken Xie, konuyla ilgili şunları söyledi: “SASE pazarında gerçekleşen hareketlilik, güvenlik odaklı ağ yaklaşımının önemini bir kere daha gösteriyor ve verdiğimiz mesajların altını çiziyor. Hiper bağlantıların ve genişleyen ağların döneminde ağlar artık tüm dijital altyapıyı kapsayacak kadar genişliyor ve güvenliğin de birleşmesi gerekiyor. OPAQ satın alımımız, mevcut SASE hizmetlerimizi daha da iyileştirerek pazardaki en kapsamlı SASE platformunu sunmamızı sağlıyor. Fortinet SASE platformu; müşterilere esnek, uygun maliyetli ve patentli sıfır güven bulut mimarisi üzerinden sunulabilen en kapsamlı güvenliği, sektör lideri SD-WAN'ı ve ağ hizmetlerini sağlıyor.”Anlaşmanın finansal şartları henüz açıklanmadı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dev, şirketi, satın, aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı