DARICALI GÜLEN TFF BAŞKANI ÖZDEMİR'E CEVAP VERDİ
Haber
12 Haziran 2020 - Cuma 14:34
 
DARICALI GÜLEN TFF BAŞKANI ÖZDEMİR'E CEVAP VERDİ
SPOR Haberi
DARICALI GÜLEN TFF BAŞKANI ÖZDEMİR'E CEVAP VERDİ

TFF tüm 2. ve 3 lig kulüplerinden liglerin neden oynanması yada neden oynanmaması konusunda kulüplerden yazılı matbu evrak istemişti.

Darıca Gençlerbirliği kulüp Başkanı Arif Gülen TFF'nin bu isteğinden sonra bir yazılı metin olarak TFF ye gönderdiği metni sosyal medya hesabında paylaşarak liglerin oynanıp oynanmaması konusunda Darıca Gençlerbirliğinin kararının ne olduğuna açıklık getirdi.

İşte o açıklama:
TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU BAŞKANLIĞI’NA
SAYIN NİHAT ÖZDEMİR,
2019-2020 futbol sezonuna Covid-19 önlemleri doğrultusunda ara verilmesi hususu hepimizin malûmudur. Darıca Gençlerbirliği Spor Kulübü olarak futbol takımımızın varoluş amacı hedeflerine, ideallerine ulaşmak ve Türk futboluna hizmet etmektir. Elbette ki insan sağlığı her şeyin önünde gelir. Hiçbir ligin oynatılmaması söz konusu olsaydı tavsiye vetalebimiz farklı olabilirdi. Süper ligin oynatıldığı bir ortamda 2. Lig ve 3. Liglerin oynatılmaması meselenin tek başına insan sağlığı olmadığının resmidir. Üyesi olduğumuz federasyonumuzun alacağı kararlara saygı duymak kendimize saygının göstergesidir.

Amacımız sorunlarımızı çözüme ulaştırmak, daha iyiyi yakalamak açısından katılımcı ve kafamızın arkasında menfi, çıkar gütmeden fikir beyan etmek, bir mesele var ise bu meselenin çözümüne yönelik hizmet etmektir. Matbu evraklarla klişe iki satır cümlelerle meselenin gerçek nedenlerini tartışmaya açmadan gerek liglerimize, gerek federasyonumuza, gerek takımımıza, gerekse de Türk futboluna doğru hizmet etmemiz mümkün değildir. Bizim Darıca Gençlerbirliği Futbol takımı olarak, matematiksel anlamda şampiyon olma şansımız kalmamıştır. Oynayacağımız 6 maçta alacağımız sonuçlar bizleri paly-off’dan ikinci lige de çıkarabilir; BAL ligine de düşüre bilir. Üzülerek görmekteyiz ki, düşme hattında olan ya da play-off hattında olan kulüplerimiz ısrarla kalan 6 maçınoynanmaması yönünde görüş bildirmektedirler. Düşme hattında olan takımlarımızındüşmemek için, play-off ya da ş ampiyonluk garantileyen takımlarımızın da fazla masraf etmemek için böyle bir taleplerinin olması doğal olmakla beraber, aynı zamanda adaletsiz ve haksız bir talep olduğunu da bildirmek isteriz. Bu mental bakış açımız ve aşağıda maddeler halinde bildirdiğimiz taleplerimiz ile beraber maçların oynanarak tamamlanması yönünde görüş bildirmekteyiz. Kaldı ki; takımını federasyonumuzun değişik kararlar alması hasebiyle iki kere toplamak durumunda kalmış, bir futbolcusunun Covid-19 testi pozitif çıkmış, tüm futbolcu ve çalışanlarına 4 kez Covid-19 testi yaptırmak zorunda kalmış, 45 gündür tesislerinde 50 kişilik tüm ekibini izole etmiş, 15 gündür antrenmanlara başlamış bir kulübün başkanı olarak, içinde bulunduğumuz ekonomik durumu da göz önünde bulundurduğumuzda, her türlü fedakârlığı yaptığımız bu süreçte fikstüre de baktığımızda kalan 6 maçımızın Yozgat, Diyarbakır, Osmaniye, Nevşehir gibi 4 uzak il deplasmanı olmasına rağmen biz bu ligi oynamak istiyoruz dememiz, 129 profesyonel takımın 1 yıllık emeğine, mücadelesine ve alın terine saygıdır.

Buna göre;

1- Maçların oynanarak tamamlanması,

2- Ayrım yapmadan tüm liglerin ve tüm takımların kalan 6 maçının iddiaya alınmasına ilişkin gerekli girişim ve çalışmaların yapılması,

3- Federasyonun belirleyeceği bir miktarda mücbir sebep yardım fonu oluşturularak konuya ilişkin Spor Bakanlığı ile de görüşülerek tüm takımlara destek olunması,

4- Mücbir sebep kapsamında bu yıla mahsus transfer tahtasının açılması konusunda kolaylık sağlanması,

5- Transfer tarihlerinin makul ve uygun süreye uzatılması,

6- 2020-2021 sezonunun özellikle 2. Lig ve 3. Lig takımları açısından yayın hakkı iddiave reklam gelirleri anlamında paylaşımların ve ödeneklerin arttırılması, 

 7- Yeni dönemde dernek statüsünde olan tüm kulüplerin anonim şirket olması yönünde teşvik edici faaliyetlerin başlatılması mevcuttaki anonim şirketler için bazı ayrıcalıkların planlanması, bu vesile ile yukarıdaki maddelerin de dikkate alınarak Türk futbolumuzun, kulüplerimizin menfaatine hakkaniyetli ve adaletli bir şekilde karar verilmesini konusunu saygılarımızla arz ederiz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DARICALI, GÜLEN, TFF, BAŞKANI, ÖZDEMİR'E, CEVAP, VERDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı