Haber Detayı
03 Nisan 2020 - Cuma 20:26
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni tedbirleri açıkladı
SİYASET Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni tedbirleri açıkladı

ADALET BORA/haberpi- Coronavirüs salgının Türikye'deki vaka ve ölümlerin artması nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda alınan yeni tedbirleri açıkladı.
İşte o tedbirler

Türkiye en başından itibaren tüm tedbirlerini alarak hastalığın ülkemize girişini geciktirmiştir.

Maske, test kiti başta olmak üzere salgınla mücadele için gereken temel amaçları kendimizin üretiyor olması bizi mutlak dışa bağlılıktan kurtarmıştır.Tek yapmamız gereken birliğimize, beraberliğimize sıkı sıkıya sahip çıkarak salgın tehdidi geçene kadar kurallara harfiyen uymaktır.Cumhurbaşkanlığı olarak bizde bakanlık ve kurumlarımızla birlikte tüm gelişmeleri göz önünde bulundurarak kararlarımızı alıyoruz.

Hep söylediğim gibi milletimizden beklentimiz her bireyin kendi karantinasını uygulamasıdır.Sayıca az da olsa sosyal izolasyon sosyal mesafe temizlik gibi temel kurallara uymayanların olduğunu görüyoruz.Salgınla mücadele çerçevesinde attığımız adımlara bu gece yarısı itibariyle yenilerini ekliyoruz.Bu gece itibariyle ülkemizin 30 büyükşehir ile Zonguldak ilimizi belli istisnalar haricinde araç giriş çıkışına kapatıyoruz.

Gece yarısından itibaren 65 yaş üstü yasağını 20 yaş altı için de getiriyoruz.Yarından itibaren pazar yerleri marketler gibi toplu şekilde bulunan alanlarda maske takması zorunlu olacaktır.En az 3 adım mesafe kuralına uymayana ceza verilecek.

İkazlara uymayanlara gereken idari ve adli cezalar tereddütsüz şekilde uygulanacaktır.Bu gece itibariyle ülkemizin 30 büyükşehir ile Zonguldak ilimizi belli istisnalar haricinde araç giriş çıkışına kapatıyoruz.

Ülkemizin tamamında 20 yaş altı, 1 Ocak 2000 ve üzeri doğumlular için de sokağa çıkma yasağı getiriyoruz.

Yarından itibaren pazar yerleri marketler gibi toplu şekilde bulunan alanlarda maske takması zorunlu olacaktır.En az 3 adım mesafe kuralına uymayana ceza verilecek.İkazlara uymayanlara gereken idari ve adli cezalar tereddütsüz şekilde uygulanacaktır.Milletime güveniyorum, bu içi boş bir söz değil. Attığımız her adımda bu güvenin tezahürlerini görüyoruz.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan, yeni, tedbirleri, açıkladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı