Cumhurbaşkanı Erdoğan merakla beklenen açıklamayı yaptı
Haber
23 Kasım 2021 - Salı 00:16
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan merakla beklenen açıklamayı yaptı
GÜNCEL Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan merakla beklenen açıklamayı yaptı

HABERPİ- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, faiz indirimi sonrasında döviz ve altındaki yükseliş ve piyasalardaki son durumla ilgili beklenen açıklamayı yaptı. Erdoğan sosyal medya hesabından ekonomi politikası ile ilgili açıklama yaparak ne yaptığımızı biliyoruz dedi
Erdoğan açıklamasında: Küresel ekonomik işleyiş, salgın süreciyle birlikte yeni bir seviyeye evrilmektedir. Dünya millî gelirinin 3’te 2’sini oluşturan hizmetler sektöründe salgın döneminde yaşanan çöküşün, imalat sanayiinde de duraksamaya yol açtığı gerçeğiyle karşı karşıyayız.
Aziz milletim, böyle bir ortamda; ya ülkemizde eskiden beri hâkim olan anlayışı sürdürerek yatırımdan, üretimden, büyümeden, istihdamdan vazgeçeceğiz ya da kendi önceliklerimize göre yolumuza devam ederek mücadele edeceğiz. Biz, her zamanki gibi mücadeleden yanayız.
Türkiye belki de tarihinde ilk defa kendi ihtiyaçlarına ve gerçeklerine uygun bir ekonomi politikası izleme fırsatı elde etmiştir. Dünyanın içinden geçtiği şu kritik dönemin önümüze açtığı fırsatları değerlendirmekte kararlıyız.
Ülkemizde önceliğimiz olan istihdamı artırmanın yolunun yatırımdan, üretimden, ihracattan, büyümeden geçtiği konusunda kimsenin şüphesi olmasın. Yatırım, üretim, istihdam, ihracat, büyüme odaklı ekonomi politikamızla Türkiye Cumhuriyeti için en doğru olanı yapmakta kararlıyız.
Biz ne yaptığımızı, ne için yaptığımızı, nasıl yaptığımızı, hangi risklerle karşı karşıya bulunduğumuzu, sonunda ne elde edeceğimizi gayet iyi biliyoruz. İnşallah önümüzdeki aylardan itibaren politikalarımızın günlük hayattaki olumlu yansımalarını görmeye başlayacağız.' dedi

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan, merakla, beklenen, açıklamayı, yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı