Haber Detayı
18 Kasım 2019 - Pazartesi 13:35
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan; izin vermeyeceğiz
SİYASET Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan; izin vermeyeceğiz

ADALET BORA/ haberpi- Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan,geçmişteki hataları giderdiklerini ve kamu yöneticlerinin vatandaşın sesine duyarsız kalmalarına izin vermeyeceklerini açıkladı 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2. İstanbul Uluslararası Ombudsmanlık Konferansı’nda yaptığı konuşmada, “Dikkat edilirse, iyi yönetim dediğimiz meselenin özünde, aslında insana, onun doğuştan gelen haklarına saygı gösterilmesi vardır. Sadece sınırları geniş veya parası çok devlet büyük sıfatını hak edemez. Büyük devlet; fert fert yönetimi altındaki tüm insanların güvenliğini, huzurunu, mutluluğunu sağlayabilen devlettir. Önümüzdeki dönemde devlet ve millet arasındaki bağı güçlendirecek adımları atmayı sürdüreceğiz. Hukuka ve insan haklarına dayalı güvenilir ve şeffaf devlet yönetimi genel kabul haline gelmiştir. İyi yönetim işte bu yaklaşımı ifade ediyor.” dedi.

Kamu kurumu yöneticilerinin, vatandaşın sesine duyarsız kalmasının söz konusu bile olamayacağına dikkati çeken, böyle bir duyarsızlığa başta kendisinin izin vermeyeceğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kamu imkânlarını, belirli güç odaklarının tekelinden çıkartıp milletimizin emrine verdikçe, içeride ve dışarıda çok daha emin adımlarla yürüyebilen bir ülke hâline geldik. İnşallah önümüzdeki dönemde, devlet ile millet arasındaki bağı çok daha güçlendirecek adımlar atmaya, uygulamaları hayata geçirmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan;, izin, vermeyeceğiz, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı