Haber Detayı
04 Temmuz 2020 - Cumartesi 20:01
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan iki konuda uyardı
SİYASET Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan iki konuda uyardı

ADALET BORA/ haberpi- Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Açılış Töreni'nde coronavirüs vurgusu yaptı asker uğurlama ve taziyelerle ilgili önemli uyarılarda bulundu..

Asker uğurlama törenleri ve taziyeler başta olmak üzere kimi toplu etkinliklerde istenmeyen görüntülere şahit olunduğunu aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan,  “Asker uğurlama derken arkadaşınızı zehirliyorsunuz. Böyle bir yaklaşım olmaz. Bu konularda Valime de söyledim, 'İstanbul'da kesinlikle bunlara müsaade etmeyeceksiniz. Böyle bir uğurlama olduğu anda toparlayın götürün.' Çünkü biz bu insanları öyle kenarda, köşede yürürken, gezerken bulmadık. Bunlar bize Rabbimizin emanetidir. Genç, virüse karşı bağışıklık anlamına gelmez. Üzüntülü olmak, ihmalkâr davranmayı gerektirmez. Bizim inancımızda tedbirsiz tevekkül olmaz. Rehavetin sonu ya hastalık ya da pişmanlıktır. Kontrollü bir şekilde hayatımızı normalleştirirken tedbirleri elden bırakmayacağız. Vatandaşlarımızı salgına karşı dikkatli olmaya, kurallara riayet etmeye davet ediyorum."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılışı yapılan Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi'nin bir şifa kaynağı olması temennisinde bulunarak bu eserin inşasında emeği geçenleri tebrik etti, burada görev yapan sağlık personeline de başarılar diledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, merhum Dr. Lütfi Kırdar gibi hayatlarını bu millete ve şehre hizmete adamış tüm siyasetçileri ve büyükleri de rahmetle yâd ettiğini dile getirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan, iki, konuda, uyardı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı