Haber Detayı
05 Aralık 2019 - Perşembe 17:33
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli çağrı
SİYASET Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli çağrı

ADALET BORA/ haberpi- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi için bulunduğu Birleşik Krallık’ın başkenti Londra’da Türk vatandaşları ve Müslüman toplumunun temsilcileriyle buluştu ve 12 Aralık’ta Birleşik Krallık’ta seçimlerin düzenleneceğini hatırlatarak Türk toplumunda seçimlerde belirleyici rol oynamaları çağrısında bulundu
Cumhurbaşkanlıktan buluşma ile ilgili yapılan açıklamada: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Londra’da Türk vatandaşları ve Müslüman toplumu temsilcileriyle buluşmasında yaptığı konuşmada, “Türkiye; emniyet, huzur ve barış içinde. Bugün 17 yıl öncesine göre çok daha güçlü bir Türkiye var. Bugün üzerinde rahatça oyun oynanan değil, bölgesinde oyun kuran, oyun bozan kararlı bir Türkiye var” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 12 Aralık’ta Birleşik Krallık’ta seçimlerin düzenleneceğini hatırlatarak Türk toplumunda seçimlerde belirleyici rol oynamaları gerektiğini kaydetti.Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye emin ellerde. Türkiye; emniyet, huzur ve barış içinde. Bugün 17 yıl öncesine göre çok daha güçlü bir Türkiye var. Bugün üzerinde rahatça oyun oynanan değil, bölgesinde oyun kuran, oyun bozan kararlı bir Türkiye var. Bugün birkaç milyar dolar için el açan değil dünyada millî gelire oranla en fazla insani yardım yapan cömert bir ülke var.'diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin son yıllarda elde ettiği başarıların tamamının milletin başarısı olduğuna vurgu yaparak, “Ülkemiz bu noktalara Cumhurbaşkanından bürokratına, siyasetçisinden emekçisine, sanayicisinden ticaret erbabına, öğrencisinden yurt dışındaki diasporasına tam bir seferberlik ruhuyla hareket ettiği için gelebilmiştir. Sizlerden kalbinizi ferah tutmanızı istirham ediyorum. Sizlerden Türkiye’ye inanmanızı, devletinize güvenmenizi istiyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan'dan, önemli, çağrı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı