Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kıdem tazminatıyla ilgili önemli açıklama
Haber
27 Haziran 2020 - Cumartesi 16:37
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kıdem tazminatıyla ilgili önemli açıklama
EKONOMİ Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kıdem tazminatıyla ilgili önemli açıklama

ADALET BORA/ haberpi- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan, son günlerde  en çok konuşulan konuların başında olan kıdem tazminatı ile igili önemil açıklamalarda bulundu.
son dönemde  işçiden işverene tüm kesimleri huzursuz edecek asılsız dedikoduların yayıldığına dikkat çeken Cumhurbaşkanı  Erdoğan “Biz, ülkemizin sanayisini, ticaretini, üretimini, ihracatını artırma çabası içindeyken, aynı zamanda işverenlerin ve çalışanların sorunlarına köklü çözümler getirmeye çalışıyoruz. Kıdem tazminatı konusu da bunlardan biridir. Her bir işçimizin kazanılmış hakkını korumak, bu ülkenin Cumhurbaşkanı ve kendisi de işçilikten gelen bir ferdi olarak en başta gelen görevimizdir. Amacımız, işçilerimizin kıdem tazminatı haklarını, birilerinin insafına bırakmadan, kalıcı ve garantili bir sisteme bağlamaktır. Hep söylerim; işveren sendikaları, işçi sendikaları gelin bir araya bu konuyu kendi aranızda halledin.
Kendi aranızda halledemeyip, bunu eğer ‘Kabine halletsin’ diyorsanız burada art niyet vardır, kusura bakmayın. Böyle bir art niyete ne Cumhurbaşkanı olarak şahsım ne de Kabinemiz alet olamayız. Niye kendi aranızda bu işi çözmüyorsunuz, niye kendi aranızda bunu halledemiyorsunuz? Kendi aranızda halledemeyip ondan sonra bizleri işçimizin ve işverenin karşısında zor durumda bırakmak veya kötü durumda bırakmak mı istiyorsunuz? Bugüne kadar attığımız her adımda nasıl emekçi kardeşlerimizin yanında yer almışsak, bu konuda da aynı anlayışla hareket edeceğiz.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan'dan, kıdem, tazminatıyla, ilgili, önemli, açıklama, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı