Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan karantina mesajı
Haber
01 Nisan 2020 - Çarşamba 19:18
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan karantina mesajı
SİYASET Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan karantina mesajı

ADALET BORA/ haberpi- Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısından sonra il başkanları toplantısında da bir ilke imza attı.. Cumhurbaşkanı Erdoğan, video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen AK Parti İl Başkanları toplantısında yaptığı konuşmada, “Her bir vatandaşımız kendini gönüllü karantinada tutarsa daha ileri tedbirlere gerek kalmaz. Evde kalma, sosyal mesafeyi koruma, temizlik gibi hususlara dikkat edilmez ve salgın yaygınlaşırsa çok daha sıkı tedbirler kaçınılmaz hâle gelir” uyarısı yaptı.

Dünyada Koronavirüs salgınından etkilenenlerin sayısının 900 bine, bu hastalıktan ölenlerin sayısının da 45 bine yaklaştığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’de dün akşam itibarıyla vaka sayısının 13 bin 531’e, vefat sayısının 214’e ulaştığını, 243 vatandaşın da tedavilerinin ardından iyileşerek taburcu edildiğini, olumlu gelişmelerin yaşandığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır, tedavisi sürenlere de acil şifalar dileyerek, “Bu süreçte en büyük avantajımız, sahip olduğumuz güçlü sağlık altyapısı ile hastalıkla mücadeleyi erken başlatmış olmamızdır. Çin’in ardından pek çok ülkede görülen ciddi hasta ve ölüm oranları salgına karşı mücadelede zorlanıldığına işaret ediyor; Türkiye’yi böyle bir duruma düşürmemek için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan'dan, karantina, mesajı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı