Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş seçim açıklaması
Haber
11 Mayıs 2022 - Çarşamba 20:35
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş seçim açıklaması
SİYASET Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş seçim açıklaması

HABERPİ- Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Geçtiğimiz 20 yılda, ülkemize kazandırdığımız demokrasi ve kalkınma altyapısı sayesinde pek çok sınamayı başarıyla verdik” dedi ve 2002 seçimlerinden başlayarak süreçleri tek tek anlatarak  2023 seçiminde zaferle çıkacaklarını belirtti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Genel Merkezimiz ile il ve ilçe teşkilatlarımızla, kadın kollarımızla, gençlik kollarımızla seferberlik ruhuyla çalıştığımızda milletimizin gönül kapılarının bize açık olduğunu gördük. İnşallah bu tempoyu asla düşürmeden, sürekli yeni araçlar ve yöntemlerle zenginleştirerek çalışmalarımızı 2023 Haziranı'na kadar sürdüreceğiz. Önümüzdeki yaklaşık bir yıllık süreyi en güzel şekilde değerlendirerek 16'ncı seçim zaferimize hep birlikte ulaşacağız" diye konuştu.

Her seçimin önemli, tarihî ve kritik olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu değerlendirmelerde bulundu: "Hatırlayınız, 2002 Kasım seçimleri ülkemiz için tarihî bir dönüm noktasıydı, hatırlayınız 2007 seçimleri vesayetle mücadelemizde yeni bir safhaya geçmemizi sağlamıştı. Hatırlayınız 2011 seçimleri eser ve hizmet siyasetimizi zirveye taşımıştı. Yine hatırlayınız, 2015 seçimleri ülkemizi yeniden eski günlere döndürmek isteyenlerle hesaplaşma zeminine dönüşmüştü. 2018 seçimleri darbe teşebbüsünün ve yeni yönetim sistemine geçişimizin ardından girdiğimiz ilk imtihandı. Her mahallî idareler seçimi, her halk oylaması da benzer misyonlara sahipti. İnşallah, 2023 seçimleri de hem ülkemizin AK Parti hükûmetleri dönemindeki kazanımlarının bir muhasebesi hem de 2053 vizyonumuzun habercisi olarak siyasi tarihimize nakşedilecektir."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan'dan, flaş, seçim, açıklaması, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı