Haber Detayı
24 Ağustos 2019 - Cumartesi 23:00
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı
SİYASET Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

HABERPİ.COM- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Artvin'de yapımı devam eden Yusufeli Barajı'nı inceleyerek, yetkililerden bilgi aldı. Barajın elektrik üretim tarihini açıkladı
Yusufeli Barajı'nda elektrik üretimine Nisan 2021'de  başlanacağını bildiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: "Baraj inşaatının sürdüğü son 6 yılda ülkemizde yaşanan, Gezi olaylarından tutun da 15 Temmuz'a kadar tüm saldırıların hedefindeki yerlerden biri hep bu eser olmuştur. Yurt dışından yurt içine kadar pek çok çevre Yusufeli Barajı'nın inşasına engel olmak için her türlü çabayı göstermişlerdir. Çünkü bunların bu ülkede bir dikili ağacı yok. Bir ağaç mı dikeceksiniz? Onun da karşısına dikilirler. Yaptıkları iş hep budur. Biz milletimizle el ele verdik, dayanışma içine girdik. Özellikle de sizlerle el ele vererek tüm bu sıkıntıları aştık ve baraj inşaatına devam ettik. Barajın yapımında özellikle yüklenici firmanın bu noktadaki kararlılığını da huzurlarınızda alkışlıyorum."
Yusufeli Barajı tamamlandığında Türkiye'ye yılda 1 milyar 888 milyon kilovatsaat enerji üreteceğini bildiren Erdoğan, baraj inşaatının fiziki gerçekleşme oranının yüzde 70'i bulduğunu aktardı.

 

Kaynak: Editör: ADALET BORA
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan, açıkladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı