Haber Detayı
04 Aralık 2019 - Çarşamba 19:11
 
CEREN'İN KATILINI BESLEYECEK MİSİNİZ?
GÜNCEL Haberi
CEREN'İN KATILINI BESLEYECEK MİSİNİZ?

ADALET BORA- Bugün Ceren öldürüldü... Katili ise yaşıyor.. Bir Kadın cinayeti daha diye verildi manşetler.. Kadın cinayetleri..Ne kadar korkunç bir terim değil mi? Kadınlar hedefe konulmuş ve kendilerine erkek denilen yarattıklar tarafından öldürülüyor kadınlar bu ülkede?
Bugün gencecik bir Üniversite öğrencisi işte bu kadın cinayeti kavramının içine dahil edildi..Ordu'da evinin girişinde bir erkek tarafından bıçaklanan üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Ceren Özdemir hayatını kaybetti.
Neden?
Çünkü bu toplumda kadın zaten yüzde elli suçlu doğuyor.. Kadındır nihayetinde.. Erkekler tarafından ya istendiğinde ya da istenmediğinde öldürülmeyi de namusuna şerefine kara çalmayı da kendilerine hak olarak görüyorlar..
Namussuzluğun dik alasını yapanlar bakıyorsunuz ortaya çıkmış; iffetten, namustan, aileden, şereften bahsediyorlar.. Erkektir yapar cehaletinin çukuruna düşmüş kadınların eseridir işte kadınları öldüren o alçaklar.
Başkasının karısına, kızına iftira atanlardır, birgün dahi namuslu yaşamamış iğrenç mahlukatlardır bunu yapanlar.. Bunlardan o kadar çok ki, oturdukları yerden namuslu ve şerefli pozları verirken, perdeyi çekseniz insan yüzüne çıkacak halleri kalmaz. Ama erkektir.. Cinsiyet üstünlüğü var ve o ne derse doğrudur.. İşte bu cehennem çukuruna düşesi zihniyeti taşıyanlardır kadınların öldürülmesini hak görenler..
Bugün Ceren defalarca bıçaklanarak öldürüldü
Ceren bugün öldürüldü
20 yaşındaydı Ceren.. Tek suçu kadın olarak doğmuş olmaktı bu topraklarda.. Tıpkı diğerleri gibi.. Kayıtlara geçecek, birkaç gün birkaç beylik laflar edilecek yine erkekler tarafından.. Sonra unutulacak Ceren..Bakın Kasım ayında  39 kadın öldürüldü ..İsimlerini hatırlayan var mı.. Katilleri asılan, katilleri aynı şekilde idam edilen bir hukuk var mı?  Yok..
 Ceren defalarca bıçaklanarak öldürüldü bugün.. Onu öldüren ise yaşamaya devam edecek..  Şimdi ne yapacak hukukçular.. Yaşam hakkını savunacaklar.. Kısasa kısas olmayacak..Ceren öldü, katili yaşayacak..
Kadını öldüren, Kadına iftira atan, Kadının namus ve şerefi üzerinden kendi şerefsizliğini kapatmaya çalışanlar oldukça Ceren'ler ölmeye, kadın cinayetleri işlenmeye, Hukukun gukukluğu tartışılmaya devam edecek.. 
Kısas olmadığı müddetçe bu cinayetlerde bitmeyecek, bu hukuk da gukuk olmaya devam edecek.. Ceren'i defalarca bıçaklayarak öldüren caniye aynı bıçakla aynı yerlerden defalarca bıçaklatıp öldürün de sizin adaletinize, hukukunuza alkış tutalım..Bunu yapacak bir babayiğit var mı? Cübbesiyle çıkıp kısasa kısas diyecek bir babayiğit, bir anayiğit hukukçuya ihtiyacımız var..Kimbilir belki birgün! Belki birgün!

Kaynak: Editör:
Etiketler: CEREN'İN, KATILINI, BESLEYECEK, MİSİNİZ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı