Haber Detayı
05 Aralık 2019 - Perşembe 13:09
 
CENGİZ SARIBAY GEÇMİŞİNİ ÇABUK UNUTTU!
SİYASET Haberi
CENGİZ SARIBAY GEÇMİŞİNİ ÇABUK  UNUTTU!

ADALET BORA/ haberpi- Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın'ı Bilecek Valisi iken ziyaret eden isimler arasında yer alan, Ak Parti il başkanlığı öncülüğünde başlatılan il başkanları toplantılarına her defasında koşa koşa dahil olan, bu yönüyle bir dönem kendi partisinde bile büyük eleştirilerin odağında yer almaktan kurtulamayan  CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, geçmişteki bu musmutlu günleri unuttu ve uzun bir aradan sonra CHP il başkanlığını hatırlayarak  muhalifliği seçti ve Başkan Büyükakın'a canlı yayın çağrısı yaptı
NE OLMUŞTU?
Geçtiğimiz ay, CHP Milletvekili Tahsin Tarhan'ın Büyükşehir ihaleleriyle ilgili iddialarını yalanlayan Başkan Büyükakın’ın, “Onların hepsi ben tek. Gelsinler hodri meydan. İstedikleri canlı yayında konuşup Yuvacık Barajını tartışalım”çağrısına cevap verdi, Yıllardır borcu ödene ödene bitmeyen Yuvacık barajına ve  Sefa Sirmen'e sahip çıkıp , tartışmaya hazır olduklarını belirtti.
Sarıbay yaptığı açıklamada “Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın eğer tartışmak istiyorsa kendisine dört isim veriyorum.CHP İl Başkanı olarak ben, milletvekillerimiz Haydar Akar ya da Tahsin Tarhan ya da eski belediye başkanımız Sefa Sirmen’den birini seçsin. İstediği televizyon kanalında istediği moderatörlerle konuşalım.” dedi.
BAŞKAN BÜYÜKAKIN SARIBAY'IN ÇAĞRISINA CEVAP VERECEK Mİ?
CHP il başkanı Cengiz Sarıbay'ın bu çağrısına Kocaeli Büyükşehir Belediye başkanı Tahir Büyükakın'ın cevap verip vermeyeceği ise önümüzdeki günlerde belli olacak!

Kaynak: Editör:
Etiketler: CENGİZ, SARIBAY, GEÇMİŞİNİ, ÇABUK, , UNUTTU!,
Yorumlar
Haber Yazılımı