Haber Detayı
17 Şubat 2020 - Pazartesi 13:46
 
BÜYÜKŞEHİR KANDIRA YOLU İÇİN HAREKETE GEÇTİ
ASAYİŞ Haberi
BÜYÜKŞEHİR KANDIRA YOLU İÇİN HAREKETE GEÇTİ

Vatandaşların daha rahat seyahat edebilmesi için ulaşım projelerine önem veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, yol güvenliği acısından da çalışmalarını sürdürüyor. Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı özellikle kırsal bölgelerdeki yol kenarlarında, araçların görüş acısını kapatan ağaç dalı, diken ve diğer otları temizliyor. Bu kapsamda Kandıra ilçesi Akçakese (Cezaevi) ve Araman Köyü arasındaki yolda temizlik ve bakım çalışması yapıldı.

 

30 KİLOMETRELİK YOLDA TEMİZLİK YAPILDI

Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı ekipleri Akçakese - Araman Köyü güzergahındaki 30 kilometrelik kısımda yol kenarı temizliği yaptı. Ekipler ağaçların yola doğru uzayan dallarını budadı, yol kenarındaki dikenli otların kesimini gerçekleştirdi. Ayrıca uzayarak yol yanında bulunan tabelaları kapatan sarmaşıkların da kesimi yapıldı.

 

GÖRÜŞ ACISINI ENGELLEYEN OTLAR TEMİZLENİYOR 

Yol kenarında bulunan ağaç dalları ve diğer otlar, araçların görüş acısını kapatarak kenar kısımdaki yol çizgileri görünmez hale getiriyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi de görüş acısını kapatarak yol güvenliği riski oluşturan bu dal ve otları düzenli olarak temizliyor. Yol kenarı temizlik çalışmaları özellikle Kocaeli’nin kırsal kesimlerindeki yollarda yıl boyunca düzenli olarak yapılıyor

Kaynak: Editör:
Etiketler: BÜYÜKŞEHİR, KANDIRA, YOLU, İÇİN, HAREKETE, GEÇTİ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı