Haber Detayı
14 Ekim 2019 - Pazartesi 10:42
 
Büyükşehir'den Üniversiteli gençlere müjde
EĞİTİM-KÜLTÜR Haberi
Büyükşehir'den Üniversiteli gençlere müjde

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, üniversite öğrencilerine yönelik ücretsiz hizmet verecek Akademi Üniversitesi için son hazırlıklarını yapıyor.  Akademi Üniversite Birimi’ni İzmit merkezde konumlandıran Büyükşehir, 5 katlı Gençlik Merkezi binasını tadilattan geçirdi. Son rötuşların yapıldığı binada; eğitim verilecek derslikler, ofisler, atölyeler, spor, toplantı ve konferans salonu, müzik(stüdyo) odası, cep sineması kütüphane gibi ana yerlerin tadilat işleri tamamlandı. Çevre düzenlemesi işleri başlanan bina hizmete gireceği gün için gün saymaya başladı.

İZMİT’E AKADEMİ ÜNİVERSİTE GELİYOR

Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçireceği Akademi Üniversitesi’nden Kocaeli Üniversitesi ve Gebze Teknik Üniversitesi bünyesinde eğitim gören ve şehir dışında üniversite eğitimi gören yaz döneminde Kocaeli’de ikamet eden tüm üniversite öğrencileri yararlanabilecek. Üniversiteli gençlerin her alanda kendilerini geliştirmeleri için yapılan merkez, öğrencilerin sosyalleşmeleri, akademik ve teknik ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri içinde büyük bir fırsat olacak.

 Akademi Üniversite, 1800 metrekarelik alan üzerinde bodrum kat, zemin kat, 1, 2 ve 3’üncü kat olmak üzere toplam 5 katlı olacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Büyükşehir'den, Üniversiteli, gençlere, müjde,
Yorumlar
Haber Yazılımı