Haber Detayı
14 Ekim 2019 - Pazartesi 10:34
 
Büyükakın gidip yerinde kontrol etti
TEKNOLOJİ Haberi
Büyükakın gidip yerinde kontrol etti

Başkan Büyükakın, Toplu Taşıma Müdürlüğü bünyesinde son teknolojik donatılarla kurulan Ulaşım Koordinasyon Merkezi(UKOM)’nde inceleme yaptı.

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Toplu Taşıma Müdürlüğü bünyesinde son teknolojik donatılarla kurulan Ulaşım Koordinasyon Merkezi(UKOM)’ni ziyaret etti. UKOM sistemi ile 365 hat üzerinde bulunan 730 güzergâh anlık takip edildiği bilgisini alan Başkan Büyükakın, “Güzergahlar üzerinde seyir halinde olan kooperatiflere bağlı 2 bin 200 halk otobüsü ve 387 Büyükşehir Belediyesi otobüslerini gün boyunca buradan takip ediyoruz.Şehrin önemli noktalarında bulunan MOBESE kameralar ile de trafik yoğunluğu ve trafikte ulaşımı aksatacak sorunlar izleniyor, gerekli görüldüğü durumlara görevlilerimiz anında müdahale ediyor” dedi.

“SOSYAL MEDYADAN VATANDAŞLARIMIZ BİLGİLENDİRİLİYOR”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu, Genel Sekreter Yardımcıları Gökmen Mengüç ve Hasan Aydınlık, Ulaşımpark Genel Müdürü Salih Kumbar, Ulaşım ve Trafik Yönetimi Daire Başkanı Ahmet Çelebi ve diğer yetkililerinde hazır bulunduğu incelemede UKOM personellerine çalışmalarında başarılar dileyen Başkan Büyükakın, “Bu merkezimiz aynı zamanda olası yoğunluk, kaza, yol bakım ve onarım sebebiyle kapanan güzergâh bilgileri sosyal medya hesaplarından paylaşılarak vatandaşlarımız bilgilendiriliyor”dedi 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Büyükakın, gidip, yerinde, kontrol, etti, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı