Haber Detayı
21 Mart 2020 - Cumartesi 18:06
 
Burası Gebze. Herkesi şok eden görüntüler. Acil önlem alınmalı
İLÇELER Haberi
Burası Gebze. Herkesi şok eden görüntüler. Acil önlem alınmalı

ADALET BORA/haberpi-ÖZEL-Habersiz kalmayın diye biz basın mensupları zorunlu olarak dışarıdayız.. Siz evde kalın dedik ve bugün gördüğümüz manzara karşısında şok olduk..
Dünyayı kasıp kavuran coronavirüs salgınına karşı aldığı önlemlerle bugüne kadar süreci kontrollü bir şekilde götüren Türkiye'de ne yazık ki , vurdumduymazlık ve kuralları hiçe sayanların sayısındaki artış herkesi büyük bir tedirginliğe sürükleyecek gibi
Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere tüm hükümet yetkilleri ve tüm kent yöneticilerinin 'Evdekal' ricalarını ve ikazlarını hiçe sayan özellikle de risk grubundaki 60 yaş üzeri ile kuralları 'bana birşey olmaz' diyerek görmezden gelen gençlerin güzel bir güneşli havayı gördüklerinde nasıl vurdumduymaz bir şekilde salgına göz göre göre hizmet ettiklerne şahit ettik
GEBZE'DE KORKUTAN VURDUM DUYMAZLIK
Tüm ülke genelindeki gibi Gebze'de de güneşli bir bahar günü nedeniyle  manzara korkunçtu.. Kent girişindeki oturma grubunda güneşin altında uyuyandan tutun, çimenlere sırt sırta oturan, banklarda sosyal mesafeden nasipsiz bir şekilde dip dibe yapışan yüzlerce insanı, çocuklarını oyun parklarında maskesiz bir şekilde oynatan anne babaları  gördükçe bu salgının nasıl yürür hale geldiğine şahitlik ettik..
UYARILARI KİMSE DİKKATE ALMIYOR
Bu gördüğümüz manzara karşısında bir kez ve bin kez daha tekarlıyoruz; Yaptığınız bu hareketler çok yanlış..Bunu yapmayın..Evinizde kalın. Camlarınızı açın, baharın tadını evinizde çıkarın. Bu şekilde sadece etrafınızdakiler için değil tüm ülke ve kent için tehdit yaratıyorsunuz..Yaşları nedeniyle risk altında olan sizler; bu nasıl büyüklük..Bu nasıl bir aymazlık. Bu nasıl bir kötü örnek oluş.. Gençlere örnek olacağınız yerde berbat bir şekilde kötü örnek oluyorsunuz.. Bu ülke, bu kent, bu insanlar bizim. Ve bu salgın hiç bir şekilde şakaya gelir yanı yok..Herkes kendinden değil ülkesinden, kentinden, çevresinden de sorumludur. Büyük bir vebalin altına girdiğinizin farkında değil misiniz? Değilseniz artık gözünüzü açın ve farkına varın; bu bir şaka değil..Dünya ölüyor, insanlar kırılıyor.. Siz neyin kafasını yaşıyorsunuz? Buna hakkınız var mı?
YETKİLİLER BİR AN ÖNCE ÖNLEM ALMALI
Bugün gördüğümüz manzara karşısında net olan bir şey var ki; kurallara kimse uymuyor geriye tek yol kalıyor; Yetkililer bir an önce bu kuralları bu insanlara hatırlatmalı ve kent genelinde bu tehdite hizmetçilik yapanlar evlerine gönderilmeli? Bu insanlar adeta salgına hizmet ediyor ve bu insanlar ricadan, uyarıdan anlamıyor. Bu insanların vurdum duymazlığına bir an önce kısıtlama getirilmeli ve evlerine gönderilmeli..Yoksa yarın çok geç olabilir!

Kaynak: Editör:
Etiketler: Burası, Gebze., Herkesi, şok, eden, görüntüler., Acil, önlem, alınmalı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı