Haber Detayı
28 Mart 2020 - Cumartesi 23:19
 
Bu işin şakası yok!
GÜNCEL Haberi
Bu işin şakası yok!

Bu işin şakası yok.. Herkes gönüllü olarak karantinaya almak zorunda kendini.. Yürüyen birer virüs olmak istemiyor ve etrafınızdakileri zehirleyip ölümlerine neden olmak istemiyorsanız çıkmayın evinizden
Evinizde kalın
Tek işiniz gücünüz evde kalmak bunu unutmayın.. Canınız sıkılırsa evinizi silip süpürün. Canınız sıkılırsa plan yapın ama kötü planlar, yalanlar, iftiralar, iblislikler değil..
Güzel planlar yapın.. Güzel insanlarla telefonlaşın. Bugüne kadar yaptıklarınızın muhasebesini yapın.. Ölüm bir adım ötede.. Kim öle kim kala denilen zaman diliminde biraz değişin.. Kalplerinizdeki kötülüklerden arındırın  mesela.. Varsa insanlara kurduğunuz tuzaklar, söylediğiniz yalanlar, dolanlar  ve sattığınız doslarınız, onlardan özür dileyin.. İblisile yol arkadaşlığında ısrar edenlerle görüşmeyin mesela.. Size iyilik ve insanlıkta bulunanlara karşı minnet ve şükranlarınızı iletin.. Çünkü kim öle kim kala denen bir demdeyiz..
 Anne ve babanız hayatta ise onlara bakın.. Ki bugüne kadar hep işleriniz ve güçlerinizden dolayı onları hep dışarıda tuttuğunuzu ve bakmaya zamanınızın olmadığını söylediğiniz zamana inat şimdi bol bol anne ve babanıza vakit ayırın onlara bakın.. Onlara mutlaka bakın. onları ihmal etmeyin. Onları evinize alın.. Onlardan size virüs geçmez bunu da unutmayın!
Evde kalın! Dünyanın kentlerin, şehirlerin ve sokakların temizlenmeye ihtiyacı var.. Bu kötü dönemi hep birlikte atlatmanın tek yolu var; Evde kalmak, sosyal mesafeyi korumak!
Biz sizin için dışarıdayız. Neler olup bittiğine dair size haberler ulaştırmaya devam edeceğiz. Ama siz ey iyi ve güzel insanlar lütfen gönüllü karantinaya destek verin.. Sokağa çıkma yasağına gidecek zorunlu yolun tedarikçisi olmayın.. Gönüllü karantinaya herkes uyarsa zorunlu karantina stresinden hep birlikte kurtulup bu zorlu süreci daha rahat geçireceğimize inanmak zorundayız..
Yoksa sayın Cumhurbaşkanı altını çizdi; bundan sonraki tedbir sokağa çıkma yasağı ve zorunlu karantina olur!

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bu, işin, şakası, yok!,
Yorumlar
Haber Yazılımı