Haber Detayı
18 Mart 2020 - Çarşamba 16:31
 
Biz de dedik, Başkan'da dedi; Pişmaniyesiz olmaz
EĞİTİM-KÜLTÜR Haberi
Biz de dedik, Başkan'da dedi; Pişmaniyesiz olmaz

HABERPİ.COM- En uzun teneffüs'e Büyükakın'dan da jest geldi.. Haberpi Genel Yayın yönetmeni Adalet Bora'nın Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın'a ' en uzun teneffüs pişmaniyesiz olmaz , sıra Tahir Başkan'dan yazısının ardından Başkan Büyükakın'da en uzun teneffüs için pişmaniye göndereceklerini açıkladı
NE OLMUŞTU?
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk dün yaptığı açıklamada; Çocuklar evde sıkıldığınızı, okulu özlediğinizi biliyorum. Buradan söz olsun, okula döndüğümüz ilk günün ilk teneffüsünü, o güne özel olarak 40 dakika yapacağız.'açıklamasını yapmış bu açıklamanın ardından bugün Kahramanmaraş büyükşehir belediye başkanı Hayrettin Güngör okulların açıldığı gün 81 ilde81 okula maraş dondurması dağıtacaklarını açıklamıştı..

Bunun üzerine Haberpi Yayın yönetmeni Adalet Bora'da o haberin dahiilinde Kocaeli Büyükşehir belediye başkanı Tahir Büyükakın'a çağrıda bulunarak pişmaniye dağıtıma sözünün çok güzel olacağını belirtmişti..
BAŞKAN BÜYÜKAKIN PİŞMANİYE SÖZÜ VERDİ
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın'da bu güzel etkinliğe katıldı ve sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; 

40 dakikalık teneffüs Pişmaniyesiz olmaz .. Sn. Bakanım Ziya Selçuk çocuklarımızı okula döndükleri ilk gün tatlının şahı Pişmaniye karşılamak istiyoruz... 81 il’den 81 okula pişmaniyeler bizden .."Yiyen bir pişman yemeyen bin pişman” diyerek duyurdu.. Başkan Büyükakın'ın bu jesti çok sayıda beğeni aldı..

Kaynak: Editör:
Etiketler: Biz, de, dedik,, Başkan'da, dedi;, Pişmaniyesiz, olmaz,
Yorumlar
Haber Yazılımı