Haber Detayı
28 Mayıs 2020 - Perşembe 18:03
 
Başkanları rahatlatan haber
İLÇELER Haberi
Başkanları rahatlatan haber

ADALET BORA/ haberpi-  Ak Parti'de Coronavirüs nedeniyle daha önce ertelen kongreler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla  bir kez daha ertelendi..
 Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla daha önce  Haziran ayında yapılması planan  ilçe kongreleri ertelendi.. Kongrelerin Temmuz ayında yapılıp yapılmayacağı için ise henüz bir takvim açıklanmadı..
Buna göre Kocaeli’de  daha önce  belirlenerek kamuoyuna duyurulan ve 17 Haziran’da Kandıra ile başlayıp  19 Temmuz’da Gebze ilçe kongresi ile tamamlanacağı açıklanan tarihler de bir kez daha iptal edilmiş oldu.
GEBZE BÖLGESİ İLÇE BAŞKANLARI RAHAT BİR SOLUK ALDI
Bu iptallerle birlikte özellikle Gebze ilçe başkanı İrfan Ayar, Darıca ilçe başkanı Ufuk Acay, Çayırova ilçe başkanı Ekrem Karahan ve Dİlovası ilçe başkanı Osman Akbulut,  bir süre daha kulis yapmadan görevlerine devam edecekler ve pandemi stresinin yanısıra kongre stesini de bir süre daha ertelemiş olacaklar.
Çünkü Kocaeli'deki en hareketli ve bol adaylı ilçelerin başında Gebze bölgesi geliyor. Doğal olarak da mevcut ilçe başkanları hem Genel Merkez nezdinde hem de ilçelerinde yoğun bir çalışma yaparak görevlerine devam etmek adına diğer ilçelere göre daha fazla mesai harcamak zorundalar.
Bu pandemi sürecinde ise yüz yüze görüşmeler ve teşkilatlarla iletişim virüsün bulaşı seyri nedeniyle çok da mümkün olmamıştı.. Bu nedenle kongrelerin yeniden ertelenmesi hiç kuşku yok ki en çok mevcut ilçe başkanları Ayar, Acay, Karahan ve Akbulut'u sevindirmiştir.. Başkanlar bu erteleme ile birlikte yeni tarih açıklanıncaya kadar ve eğer pandemi süreci de normal seyrinde devam ederse bol bol çalışma imkanı bulacaklar ve böylece kongreye daha rahat hazırlanacaklar..
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkanları, rahatlatan, haber,
Yorumlar
Haber Yazılımı