Haber Detayı
08 Ekim 2019 - Salı 19:41
 
Başkanlar, pazar tezgahına geçip satış yaptı
İLÇELER Haberi
Başkanlar, pazar tezgahına geçip satış yaptı

Gölcük'te başkanlar ve protokol üyeleri önlüklerini giyip tezgahın başına geçtiler..İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Gölcük Seyyar Pazarcılar Esnaf Odası, Gölcük Belediyesi ve İl Ticaret Müdürlüğü işbirliği ile yapılan “Ahiliği ve Pazarcılığı” tanıtma etkinliği, Gölcük Tersane İlkokulu’nda gerçekleştirildi. Tersane İlkokulu’nun bahçesinde gerçekleştirilen etkinliğe; Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Yaşar Çakmak, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, İl Ticaret Müdürü Veysi Uzunkaya, Gölcük Seyyar Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Abdurrezzak Tuncer, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kadir Durmuş, Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, Tersane İlkokulu Müdürü Ali Kemal Eren, siyasi partilerin temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı. Program çerçevesinde kurulan tezgâhlarda minikler protokol üyelerine meyve sebze sattılar. Etkinlikten elde edilecek gelir okula bağışlanacak.

 Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak, “Esnaf nedir, sanatkar nedir? Derslerin dışında çocuklarımıza aktarmamız lazım. Emeğe saygıyı, helal kazancı, kul hakkını girmemeyi çocuklarımıza öğreteceğiz. Ne mutlu bu etkinliğe katkı sunanlara. Çocuklarımıza gerçek kültürümüzün aslını aktarmalıyız” dedi.

PROTOKOL PAZAR TEZGÂHINDA SATIŞ YAPTI

Konuşmaların ardından bereket duası yapıldı ve protokol üyeleri pazarcı kıyafetleri giyerek, öğrencilerle birlikte tezgahın arkasına geçtiler ve satış yaptılar. Bu etkinlikle öğrenciler, Ahilik kültüründe yer alan; iyi ahlakı, doğruluğu, kardeşliği, yardımseverliği öğrendiler. Etkinlikte renkli görüntüler yaşanırken, katılanlar Pazar alışverişini yaparken, öğrencilerde protokol ile bol bol fotoğraf çektirdi. Satılanların geliri ise okula bağışlandı.

Kaynak: (HABER MERKEZİ) - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: Başkanlar,, pazar, tezgahına, geçip, satış, yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı