Haber Detayı
05 Aralık 2019 - Perşembe 10:07
 
BAŞKANDAN MUHTARLARA SİMİT
İLÇELER Haberi
BAŞKANDAN MUHTARLARA SİMİT

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, 32 Mahalle muhtarı ile belediye toplantı salonunda bir araya geldi. Belediye Başkanı Kocaman “Derbent’te yapılması planlanan Teleferik Projesi uzun yıllardır önemsenen ve özlenen bir projedir. Bizde üzerinde hassasiyetle duruyoruz. Mevcut firma ile şartlarını yerine getiremediği için sözleşmeyi feshetmemiz de bu süreçte önemli bir adımdır” dedi.

 

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri, Kartepe Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Türker ve 32 mahalle muhtarı ile bir araya geldi. Kartepe Belediyesi toplantı salonunda düzenlenen muhtarlar toplantısında Belediye Başkanı Kocaman, Kartepe genelinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verirken, istek ve talepleri dinledi.

 

HER ZAMAN İSTİŞARE EDEDECEĞİZ

Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Kocaman “Devlet millet ilişkisinin en önemli ve etkin yapı taşları muhtarlarımızdır. Bu anlam da Kartepemizi birlikte yönettiğimiz muhtarlarımız ile her daim istişarelerimizi devam ettiriyoruz. Bugüne kadar dışarıda toplanıyorduk. Bundan sonra belediye binamızda evimizde bir araya gelmeyi arzu ediyorum” dedi. Dernek Başkanı Türker “Belediye Başkanımız Av.M.Mustafa Kocaman ile her zaman bir aradayız. Mahallemizde ki vatandaşımızın hayır dualarını almak için çalışıyoruz. Başkanımızda gecesini gündüzüne katarak hemşehrilerimiz için gayret sarf ediyor. Bizleri bir araya getirip dinleyen Başkanımıza ve eksiksiz katılan muhtar arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

 

GÖNÜL BİRLİĞİ İLE HER PROBLEMİ AŞARIZ

Sırasıyla tüm mahalle muhtarlarına söz vererek istek ve önerilerini dinleyen Başkan Kocaman, soru ve talepleri de içtenlikle ve tüm samimiyetiyle cevapladı. Muhtarları dinledikten sonra açıklama yapan Başkan Kocaman, “Hepinize ayrı ayrı katılımınız için teşekkür ediyorum. Şu fotoğraf bile birçok şeyi birlikte başaracağımızın bir göstergesidir. Aynı masa etrafında manevi huzurla, gönül birliği kurarak toplanabilmemiz, birleşebilmemiz çok önemli. Tabi ki fikir ve görüş ayrılığı yaşadığımız, imkanlarımızın ve yetkimizin yetmediği durumlar yaşayabiliriz. Ama hayallerimiz ve hedeflerimiz ortak. Sizleri dinlediğimde problemlerimizin de çoğunun ortak olduğunu görüyorum. Moloz atıklarının toplanması konusunda suistimallerin önlenmesi için ortak çözüm üretmeyi teklif ediyorum. Moloz çöp değildir ve toplama işi çöpten daha maliyetlidir. Bu nedenle bir bedel karşılığında yapılmaktadır. Ekonomik durumu iyi olan ile iyi olmayanı ayırt edelim. Siz derseniz ki mahallemizin muhtarı olarak vatandaşımız ihtiyaç 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAŞKANDAN, MUHTARLARA, SİMİT,
Yorumlar
Haber Yazılımı