Başkan Zeki Aygün, Aynur Doğan konserinin iptali ile ilgili tüm gerçekleri anlattı
Haber
15 Mayıs 2022 - Pazar 20:37
 
Başkan Zeki Aygün, Aynur Doğan konserinin iptali ile ilgili tüm gerçekleri anlattı
GÜNCEL Haberi
Başkan Zeki Aygün, Aynur Doğan konserinin iptali ile ilgili tüm gerçekleri anlattı

ADALET BORA- PKK yandaşlığıyla tanınan Aynur Doğan'ın konser talebinin kabul edilmemesi üzerine hedef haline gelen Başkan Aygün'e merak edilenleri sorduk.. Başkan tüm ayrıntıları anlattı.
PKK/ YPG 'ye karşı başlatılan Barış Pınarı harekatını 'savaş' olarak görüp imza kampanyasına katılan, konserlerinde PKK elebaşı Öcalan posterlerini kullanan Aynur Doğan'ın Derince belediyesine ait gösteri merkezinde konser vermek istemesi ve bu talebin belediye tarafından reddilmesinin ardından başlayan tartışmalar ve olayın kürt vatandaşlara karşıymış gibi gösterilen Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün başkana konunun aslını sordum. 

 Milletvekilliği döneminde Hakkari İl Koordinatörü olarak dört yıl boyunca bölge halkıyla iç içe yaşayan, Hakkari başta olmak üzere bölgedeki birçok ildeki dostları ve arkadaşlıklaya bilinen Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün neden birden bire terör sevicilerin hedefi haline geldi? Bu olayın perde arkasında ne var? Yaygın medyadaki iddialar ve aynı cümlelerle verilen haberlerin asıl amacı ne? Bütün bunları Başkan Aygün'le konuştuk.
Başkanım Aynur Doğan olayı nedir? Siz gerçekten kürtlere ve kürtçe müziğe karşı mısınız' dedim.
Başkan Aygün bu iddanın hiç bir zaman kendi ismiyle yan yana gelemeceğini belirterek;
  Adalet hanım sözkonusu kişi 
Terör örgütü PKK'yla yakın ilgisi olan ve  PKK'nın Avrupadaki yandaşlarına konser vermesiyle tanınan bir isim  20 Mayıs tarihinde Derince'de belediyeye ait merkezde konser vereceğini asılan afişlerin haber verilmesiyle öğrendik. İzin için başvura bulunmuşlar ve talepleriyle ilgili cevabı beklemedin halkı yanılmak ve huzuru bozmak için afişler asmışlar. Konser iznini almadan emrivaki yapmak amacıyla bu afişleri asmışlar. 
Olaya hemen müdahale ettik. İşin aslı şu 
 Derince Açık Hava Sahnesi’nde konser vemek için organizasyon şirketi belediyemizden yer talebinde bulunmuş. Konu sadece bu. Ortada bir anlaşma yok.Taleplerini olumsuz yanıtladığımız için böyle bir durum ortaya çıktı. 
BİZ KÜRT-TÜRK AYIRIMI YAPMIYORUZ
Ben her zaman şunu şöylemişimdir; Benim ülke mi bölmek isteyen ingilizlerin diliyle
have are you diyenler bölmüyorda kürtçe  Çevai-başi demek mi bölecek ' diyen bir insanım.Bölgede görev yaptığımda kürçe konuşan ve öğrenen bir vekil olarak oradaki kardeşlerimle güçlü bir bağ kurdum ve halen o kardeşlik bağlarımız devam ediyor. Hakkari'ye her gidişimde  defalarca bu kürtçe şarkılar eşliğinde dostluklar kurduğumuz ve dinlediğimizi kim inkar ederek bugün bizi kürt vatandaşlarımıza karşıymış gösterebilir.Bu iddiların hepsi yalan. Bizim liderimiz ve Cumhurbaşkanımızın Kürt vatandaşlarımıza karşı olan sevgisi ve muhabbetiyle aynı yolda yürüyüroruz.Hiç kimse bizim kürt vatandaşlarıma olan sevgimizi ve saygımızı ve birlikte yaşama sevinçlerimizi asla karalamaya ve aramıza nifak tohumları ekmeye gücü yetmeyecektir. Aynur Doğan isimli kişi  kürtçe şarkı söylediğinden değil terör örgütüyle irtibatlı olduğu ve taraftarı olduğu için sözleşme imzalanmadı.
Daha önce de belirttiğim gibi; Ortada bir protokol yok. Bir anlaşma yok. Dolasıyla konser iptal etmedik sadece belediyemize ait gösteri merkezinde konser vermek istedikler biz de bu talebi vatandaşlarımızın da tepkisini dikkate alarak toplumsal duyarlılık adına izin vermedik. Bütün olay bu. Bunu kürtçe karşıtı ve kürt karşıtı göstermek isteyenler, huzur ve barış içinde yaşayan Derincemizin kardeşliğini bozmaya çalışmasınlar ve buna da güçleri yetmez. Hiç bir vatandaşımız Zeki Aygün'ün kürtçe ve kürt kardeşlerine karşı olduğuna inanmaz. Ama doğrudur biz PKK ve yandaşlarına karşıyız ve bu duruşumuzdan asla taviz vermeyiz. Bir kez daha söylemek istiyorum hiç kimse bizimle kürt kardeşlerimizin arasına giremez. Hiç kimse bizi ayırmak ve ayrıştırmak için uğraşmasın. Zeki Aygün olarak ne benim ne de belediyemizdeki tek bir çalışanın 
Kürt ve Kürçte diliyle sorunumz yok. Kürt vatandaşlarımız bu konuda tenzih ederim. Tamemen terör yanlısı bir şahıs olmasından kaynaklı bir durum. O şahsın sosyal medya hesaplarına açıp baksınlar' dedi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Zeki, Aygün,, Aynur, Doğan, konserinin, iptali, ile, ilgili, tüm, gerçekleri, anlattı,
Yorumlar
Haber Yazılımı