Haber Detayı
12 Eylül 2019 - Perşembe 13:39
 
Başkan Şayir, o sorunu çözecek
İLÇELER Haberi
Başkan Şayir, o sorunu çözecek

HABERPİ.COM- Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir; Diliskelesi Karslılar Derneği’nde yapılan millet meclisi toplantısına katıldıve  Dilovasının en büyük sorunlarından biri olan TIR parkı için müjdeyi verdi 
Şayir yaptığı açıklamada “Geçtiğimiz Mart ayında yaşadığımız yerel seçim sonrası halkımız bizlere güvenerek verdiği destekle gelmiş olduğumuz bu onurlu görevde yaklaşık altı aydır İlçemizin ve çocuklarımızın geleceği için durmadan çalışıyoruz. Biz vefasız değiliz. Bize destek veren halkımızın yüzünü kara çıkartmamak için çalışıyoruz. Ben içinizden biriyim ayrım yapmadan hizmetlerimizi yerine getirmeye çalışacağım. Amacımız daha yaşanılabilir bir Dilovası’nı inşa etmektir. Tüm sorunlarınızı biliyorum. Bana zaman verin. İmkanlar dahilinde tüm sorunların üstesinden ve sizlere seçimde taahhüt ettiğimiz projelerimizi hayata geçirmek için çalışacağım.'dedi 

TIR PARKI MÜJDESİ: Başkan Şayir Dilovasına Tır parkı müjdesini de vererek; Biz şehrimize değer katmak istiyoruz. Şehrimizde ki kötü görüntülerin son bulması için TIR Parkı çalışmamızı yapıyoruz. İnşallah TOKİ’den kiralayacağımız 58 dönümlük bir alana TIR parkı yaparak mahallelerimizde ki TIR’ların ortadan kaldırılmasını sağlayacağız. 

BÜYÜKBAŞ HAYVAN SORUNU: Ayrıca hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımız mahalle ve sokaklara saldıkları hayvanların oluşturduğu kötü görüntüleri de ortadan kaldırmak için merkezden uzak ortak bir ahır yapmayı ve burada tüm hayvanların kontrollü bir şekilde yetiştirilmeleri için çalışma yapıyoruz. Belediye olarak hayvan besleyen vatandaşlarımıza yardımcı olmaya çalışacağız. Biz sadece şehir içinde büyükbaş hayvan görüntüsü istemiyoruz.

EĞİTİM ÖNCELİĞİMİZ: Göreve geldiğimiz günden bu yana en çok eğitime önem verdik ve vermeye de devam ediyoruz. Sizlerden istediğimiz çocuklarımızın eğitimlerine önem vermeniz. Gelecekte daha güzel bir ülke ve daha yaşanılabilir bir Dilovası için lütfen çocuklarınızın eğitimine önem verin.”dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Şayir,, o, sorunu, çözecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı