Başkan Özlü’den Engelli Kardeşlerine Anlamlı Ziyaret
Haber
03 Aralık 2021 - Cuma 15:37
 
Başkan Özlü’den Engelli Kardeşlerine Anlamlı Ziyaret
İLÇELER Haberi
Başkan Özlü’den Engelli Kardeşlerine Anlamlı Ziyaret

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle ilçede faaliyetlerini sürdüren özel bir rehabilitasyon merkezini ziyaret etti.Rehabilitasyon merkezinde eğitim gören engelli öğrencilerle bir araya gelen Başkan M. Yasin Özlü, çocuklarla tek tek ilgilenerek durumları hakkında öğretmenlerinden bilgiler aldı. Keyifli anların yaşandığı ziyarette Başkan Özlü kardeşleriyle sohbet etti.

HEP BİRLİKTE PASTA KESTİLER

Başiskele’de her birini kardeşi olarak gördüğü çocuklara ve gençlere Başiskele’de büyük bir değer veren ve her zaman onların yanında olarak onlara destekçi olan Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, kardeşlerine bir sürpriz yaparak 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle yaş pasta ikram etti. Güzel bir gün geçiren öğrenciler Yasin ağabeylerine sarılarak can-ı gönülden teşekkür ettiler.

BAŞKAN ÖZLÜ: “HER AN ENGELLİ BİREYLERİN GÖZÜ, KULAĞI, DİLİ, ELİ, AYAĞI OLMALIYIZ”

Başkan Özlü ziyarette yaptığı açıklamada engelli vatandaşlarımızın bir gün değil, her gün yanlarında olduklarını vurgulayarak onların hayatlarını kolaylaştırmak belediyelerin en önemli görevlerinden olduğunu söyledi.

Özlü, “Engelli vatandaşlarımızın yaşama sevincini kaybetmeden mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmeleri için büyük gayret göstermeliyiz. Bunu topyekün olarak sadece belediyelere bırakmadan toplum ve milletçe yapmalıyız ki, onların gözü, kulağı, dili, eli ve ayağı olmalıyız. Bir gün değil her gün bu duyarlılığı ve farkındalığı göstermeliyiz. Şunu unutmayalım ki hepimiz birer engelli adayıyız. Sevgi ve saygıyla, hoşgörümüzle hayatı onlar için kolaylaştıralım. Dünya genelinde her yıl 3 Aralık’ta engelli bireylere karşı farkındalık oluşturmak için açılan bu özel gün vesilesiyle tüm engelli bireylerimize ve ailelerine sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir yaşam diliyorum.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Özlü’den, Engelli, Kardeşlerine, Anlamlı, Ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı