Haber Detayı
19 Ekim 2019 - Cumartesi 20:04
 
BAŞKAN ELLİBEŞ , CİVELEK VE DOĞAN'LA KİME MESAJ VERDİ?
SİYASET Haberi
BAŞKAN ELLİBEŞ , CİVELEK VE DOĞAN'LA KİME MESAJ VERDİ?

ADALET BORA-Ak Parti Kocaeli il başkanı Ellibeş partiden ayrılacakları iddia edilen Civelek ve Doğan'la açık ve net bir mesaj verdi..
Ak Parti Kocaeli eski milletvekili ve  Eski Bakanlardan Nihat Ergün'ün partiden istifasından sonra kulisler hareketlenmişti. Özellikle Ergün'ün Gebze'de yaptığı gizli toplantıya katılan isimlerden biri olan İzmit belediyesi eski Başkanı Nevzat Doğan ile, Ak Partiden istifa edeceği konuşulan eski İl Başkanı Mahmut Civelek'in durumu ile ilgili hemen hergün yeni bir iddia ortaya atılıyor..
Gizli görüşme sonrası susmayı tercih eden Nevzat Doğan'ın aksine Civelek, iddialara karşı suskunluğunu bozmuş ve bir yere gitmediğini istifa etmeyeceğini açıklamıştı..
İşte tüm bu gelişmeler ve hareketli kulisler yaşanırken Genel Merkez bu iddiaları önemsemiş, durumun yerinde tespiti denilecek bir buluşmayı gerçekleştirerek Ak Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş'la partinin kuruluşundan bu yana hizmet eden eski il, ilçe başkanları , eski belediye başkanlarını, eski meclis üyelerini ve yönetim kurulu üyelerini buluştu.. 
CİVELEK VE DOĞAN'A ÖZEL İLGİ
Toplantıya katılanlar arasında Civelek ve Doğan'da vardı.İl başkanı Mehmet Ellibeş, tüm iddia ve kulisleri cevaplarcasına hem Doğan'a hem de Civelek'e yakın ilgi göstererek ve özellikle birlikte poz vererek; hem kamuoyuna hem de yeni parti kurma çabalarında olanlara 'bizden size gönderecek adam yok, aramızda sorun yok, bir olmaya, birlikte olmaya devam'  Subliminal mesajını da vermiş oldu .. Ardından Nevzat Doğan sosyal medya hesabından;  ' partimizin isişare kurulu toplantısına başkanımız Mehmet Ellibeş'in davetlisiydik' paylaşımını  özellikle Ellibeş vurgusu yapması da önemli bir ayrıntı olarak kayıtlara geçti..
GÖZDEN GÖNÜLDEN IRAK TUTARSAN?
Başkan Ellibeş kritik bir süreci bu yönüyle iyi yönetiyor bana göre.. Nihayetinde siyasetin malzemesi insandır. Eğer il veya ilçe başkanı veya parti yöneticisi iseniz işiniz insanları ayırıp, küstürüp, yok sayıp kendi çekirdek kadronuzla siyasetçilik oynamak olmamalı. Asli göreviniz insanları kazanmaktır.. Çünkü, partinizin değil kendi şahsi hesaplarınız için o koltukları kullanarak insanları gözden ve gönülden ırak tutarsanız onlar da sizi gözden ve gönülden ırak tutarak başka yol arayışlarına girerler.. Başkan Ellibeş bunu çok iyi görmüş olmalı ki, geçmişte yapılan kadrolaşma ve ben'cilik hatasına düşmeden  herkesi kucaklama çabalarını sürdürüyor..ve geçmişte seleflerinin yaptıkları hatalara düşmek istemiyor..

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAŞKAN, ELLİBEŞ, ,, CİVELEK, VE, DOĞAN'LA, KİME, MESAJ, VERDİ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı