Başkan Büyükgöz manşeti attı; 10 numara iş oldu
Haber
26 Kasım 2020 - Perşembe 13:26
 
Başkan Büyükgöz manşeti attı; 10 numara iş oldu
İLÇELER Haberi
Başkan Büyükgöz manşeti attı; 10 numara iş oldu

HABERPİ- Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Sıfır Atık ödüllü belediyeliğe yeni bir çalışma daha ekledi ve manşeti de kendisi attı.. Başkan Büyükgöz; 10 numara iş oldu.. Gebze'mizde kuracağımız çevre dostu Mobil Atık Merkezleri ile artık, ambalaj(kağıt,karton,plastik,metal ve cam), elektronik-pil-floresan ve bitkisel yağ atıklarını kaynağında ayrıştıracağız.' diyerek Mobil atık merkezlerini mahallelere yerleştirmeye başladıklarını duyurdu..
Uygulamaya koyduğu sıfır atık çalışmalarıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Sıfır Atık İle Engelleri Aşıyoruz Çevre Ödülü’nü kazanan Gebze Belediyesi geri dönüşümü mümkün değerli atıkları ekonomiye kazandırmaya devam ediyor. 
Gebze Belediyesi tarafından, çevre kirliliğini önlemek ve geri dönüşümü mümkün atıkları ekonomiye kazandırmak adına ilçenin yoğun noktalarına Mobil Atık Getirme Merkezleri yerleştirilmeye başlandı. İlk olarak şehrin yaklaşık 10 noktasına yerleştirilecek bu çevre dostu Mobil Atık Getirme Merkezleri ile atıklar kaynağında ayrıştırılacak ve ekonomiye katkı sağlanacak. Başlangıç aşamasında Yenikent Mahallesi Issıkgöl Caddesi üzerine ve Kirazpınar Mahallesi Emlak Konutları 3.Etaba koyulan ekipmanlar, ilerleyen günlerde belirlenen noktalara yerleştirilmeye devam edilecek.   Bu mobil atık getirme merkezleriyle, ambalaj atıkları(kağıt karton, plastik, metal ve cam), elektronik-pil-floresan atıkları ve bitkisel atık yağlar kaynağında ayrıştırılarak uygun şekilde geri kazanımı sağlanacak

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Büyükgöz, manşeti, attı;, 10, numara, iş, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı