Başkan Büyükgöz Gebzeliler için dijitalleştirdi
Haber
14 Nisan 2021 - Çarşamba 11:06
 
Başkan Büyükgöz Gebzeliler için dijitalleştirdi
İLÇELER Haberi
Başkan Büyükgöz Gebzeliler için dijitalleştirdi

#DijitalBelediyeKolayİşlem  sloganıyla  e- belediyecilik çalışmalarını hızlandıran Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz,son olarak işyeri açma ruhsat başvurularını da online ortama taşıdı.
Başkan Büyükgöz vatandaşların belediyeye gitmeden işyeri açma ruhsatı dahil  e-eksper, e-asansör tescil, e-imar durumu, eğitim e-kayıt, e-dilekçe sorgulama, borç ödeme’ gibi online belediyecilik hizmetlerinden yararlanabileceğini açıkladı. Artık İşyeri açmak isteyen vatandaşlar artık, belediye gelmeden ruhsat başvurusunda bulunabilecek.

BELEDİYEYE GİTMEYE GEREK KALMADI

Gebze Belediyesi’nin  www.gebze.bel.tr internet adresinde ‘E-İşyeri Ruhsat Başvuru’ sekmesini kullanacak olan ruhsat başvuru sahipleri; işyeri açma ruhsatı başvurusunun yanı sıra ruhsat yenileme işlemlerini de rahatlıkla yapabilecek. Başvuru ekranında bulunan bilgileri dolduran başvuru sahibinin ön başvurusunun sistem üzerinden alınacağı uygulamada ilk olarak kimlik ve telefon doğrulaması yapılacak.

ADIM ADIM BAŞVURU

İlgili müdürlük tarafından yapılan değerlendirmenin olumlu olması durumda başvuru sahibine mail ve telefon yoluyla; gerekli olan belgelerin bilgisi ve bu evrakların sisteme yükleneceği bağlantı linki gönderilecek. Gerekli belgelerin sisteme yüklenmesinin tamamlanmasının ardından ruhsat harç tutarı hesaplanarak başvuru sahibinin bilgisine sunulacak. Ödeme ekran linkinin de aynı şekilde kendisine gönderilecek ruhsat başvuru sahibi 5 iş günü içerisinde harç tutarını ödediğine ilişkin makbuzu da sisteme yüklemesinin ardından işyeri açma ve çalışma ruhsatı hazırlanmaya başlayacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Büyükgöz, Gebzeliler, için, dijitalleştirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı