Haber Detayı
03 Temmuz 2020 - Cuma 21:49
 
Başkan Büyükgöz'e vekillerden ve başkanlardan tam destek
YAŞAM Haberi
Başkan Büyükgöz'e vekillerden ve başkanlardan tam destek

ADALET BORA/ haberpi- Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, göreve gelmesinin birinci hizmet yılında hangi projelere imza attığını, önümüzdeki süreçte hayata geçireceği projeleri  bugün yaptığı bir basın toplantısında anlattı..ResimResim
ResimResimToplantıya; Ak Parti Kocaeli Milletvekilleri Cemil Yaman, İlyas Şeker, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Muhammed Hasan Aslan, Eski Milletvekili MARTEK yönetim Kurulu başkanı Mehmet Ali Okur, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan vekili Yaşar Çakmak,belediye başkan yardımcıları Sedat Çelik, Selamet Güner, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gebze Bölge Koordinatörü İbrahim Pehlivan, Belediye eski başkan yardımcıları Vahdettin Duran, Metin Gökçe, İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu, Ak Parti Kocaeli il başkan yardımcısı  Mustafa Yıldıztekin, il yönetim kurulu üyesi Seda Çelik, eski il başkan yardımcısı Miktad Aydın, Ak Parti ilçe Başkanı İrfan Ayar, Ak Parti Çayırova ilçe başkanı Ekrem Karahan,  CHP ilçe başkanı Gökhan Orhanve MHP ilçe başkanı Serkan Kural, belediye eski meclis üyesi Mehmet Başan, belediye meclis üyeleri, Ak Parti Gebze ilçe kadın kolları başkanı Şenay Önder, gençlik kolları başkanı Ayhan Yılmaz, mahalle muhtarları  ile basın mensupları katıldı..
VEKİLLER VE BAŞKANLARDAN TAM DESTEK
Başkan Büyükgöz toplantıda sahneye çıkarak bugüne kadar yapılan hizmetleri tek tek anlattı. Vizyon projelerinden söz etti ve tam teşekkülü bir hazırlıkla önümüzdeki süreçte projelerini hayata geçireceklerini belirtti. Başkan Büyükgöz'ü toplantıda Ak Parti Kocaeli Milletvekilleri Cemil Yaman ve İlyas Şeker ile Darıca belediye başkanı Bıyık, Dilovası belediye başkanı Şayir ve Çayırova belediye başkanı Çiftçi'nin tam destek vererek katılması toplantının en önemli ayrıntılarından biri olarak kayıtlara geçti.
Bütçeyi .45.000.000 TL fazla vererek kapattık
Başkan Büyükgöz mali kaynakları disipline ettiklerini belirterek 55 olan kiracıların sayısını 485'e çıkardıklarının da altını çizerek; ; Mali kaynakları disiplin altına alarak işe başladık. Kamu, özel sektör, piyasa borçlarımızı tasnif ettik, yapılandırdık, ödedik. Sıkı bir tasarruf programı uygulamaya başladık.Piyasa borçlarımızın bir plan dahilinde ödenmesi Beraberinde rekabet, rekabette satınalma avantajı getirdi. Artık yaptırdığımız hizmetleri daha uygun şartlarda yaptırıyoruz. Satınalmalarda 45’e varan iyileşmeler sağladık. 

Göreve geldiğimizde ;Belediyemizin toplam 55 kiracısı bulunuyordu, Belediyenin kiralanabilecek mülklerinde Düzenlemeler, güncellemeler yaptık.Bugün itibarıyla kiracı sayımız 485.Kamyon garajımızın işletmesini  Belediyemizin bünyesine aldık. Burada oluşan günlük kaynağı  Hizmetlerimiz için şehrimize kazandırdık.Emekliliği dolmuş personellerimiz vardı.Fayda maliyet analizleri yaparak,Onları mağdur etmeden,Hak ettikleri kıdem tazminatları olan Yaklaşık 10.000.000 TL’yi ödeyerek, 50 personelimizi emekliye sevk ettik. Ayrıca yaptığımız personel düzenlemeleriyle Toplamda personel sayımızı 123 kişi azaltmış olduk.Buradan elde ettiğimiz geliri hizmet bütçemize ekledik.Mesai düzenlemeleri yaparak Mesai giderlerimizden 90 oranında tasarruf ettik.Sıkı mali disiplin,Borç yapılandırmaları,Belediye mülkü kiralamaları,  Satın alma tasarrufları, Mesai düzenlemeleri, Emeklilik işlemleri…Yaptığımız çok sayıda düzenleme Birinci yıl itibarıyla etkisini gösterdi.İlk yıl bütçemizi 45.000.000 TL fazla vererek kapattık.
GEBZE'NİN İYİ YÖNETİLMESİ KOCAELİ VE TÜRKİYE'NİN HAYATİ MESELESİ 
Başkan Büyükgöz Gebze'nin yönetimi konsundaki iddiasını da dile getirerek; Gebze Kocaeli’nin atardamarı.Türkiye’nin üretim üssü. Gebze’nin iyi yönetilmesi sadece Gebze’nin konusu değil,Kocaeli’nin, Türkiye’nin hayati meselesi. Gebze Belediyesi olarak,Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bakanlıklar ve kamu kurumlarının,Gebze’mize yapacağı hizmetlere büyük önem veriyoruz.Sınırlarımızda hizmet edecek her kurumla, Hem iş birliği, hem de uyum içinde çalışıyoruz. Ben yaptım, sen yaptın, o yaptı anlayışımız yok, Gebze’nin iyiliği neredeyse, Yapıcı olarak oradayız, Gebze’nin iyiliği kimdeyse, Tek yürek olarak onunla birlikteyiz. Kocaeli Büyükşehir BelediyemizBakanlıklarımız,Ve İlgili kurumlarımızla birlikte; Metro’ya, otobanlara, arıtma tesislerine, Çöp depolama ve dönüştürme istasyonlarına, Millet bahçelerine, müzelere,Yeni imar uygulama çalışmalarına, Fiziki iyileştirme adına ne varsa Hepsine birlikte imza atıyoruz. Başta Büyükşehir Belediyemiz olmak üzereBütün kurum ve kuruluşlarımıza,Gebze’ye sundukları hizmetler içinteşekkür ediyorum.Bir şehir plancısı olarak, İhtiyaçlarımızı önceden görmeye,Çözümler için simülasyonlar yapmaya,Projeler, programlar geliştirmeye özel önem veriyorum.'dedi 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Büyükgöz'e, vekillerden, ve, başkanlardan, tam, destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı