Başkan Büyükakın, Kılıçdaroğlu ve Hürriyet'e fena yüklendi
Haber
20 Ocak 2021 - Çarşamba 19:42
 
Başkan Büyükakın, Kılıçdaroğlu ve Hürriyet'e fena yüklendi
SİYASET Haberi
Başkan Büyükakın, Kılıçdaroğlu ve Hürriyet'e fena yüklendi

ADALET BORA/ haberpi- Bugün Gebze Belediyesinin düzenlediği tapu dağıtım törenine katılan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun İzmit belediyesini ziyaretinde CHP'li belediyelerin belediyecilikte çığır açtılar söylemine  cevap verdi.. Kılıçdaroğlu'nun söylediği çığırı nasıl açtıklarını tek tek anlattı ve bir de örnek verdi. Büyükakın CHP'li İzmit belediyesinin hasta nakil araçlarının filimini çekip reklam yaptıklarını ve aşırma çığırı açtıklarının altını çizmeyi de ihmal etmedi.
HİZMET AŞIRMA ÇIĞIRI AÇTILAR
Başkan Büyükakın yaptığı açıklamada;  "Bugün sayın genel başkan, İzmit belediyesini ziyaret etti ve belediyecilikte çığır açtıklarını söyledi. Evet çığır açtılar, açtıkları çığır laf belediyeciliğinin çığırı, şov belediyeciliğinin çığırı. Bir tane iş göremezsiniz, daha önceki dönemlerde yapılmış olan işlerin açılış törenlerine katıldıklarını görürsünüz. Örneğin 'da ilçe belediyelerinin yaptığı hizmetlerin Büyükşehir Belediyesi'nce sahiplendiğini görürsünüz. Evet bu bir yeni çığır; hizmet intihali çığırı, hizmet aşırması çığırı. Aynı şeyi Kocaeli'de de görürsünüz. Bizim hasta nakil ambulanslarımızı vatandaşlara göndeririz. Onların filmini çeker, paylaşırlar, hizmet ürettik derler. Evet bu belediyecilikte bir çığır, trajikomik bir çığır. Neyin çığırı, hizmet aşırma çığırı, hizmet etmeme çığırı, reklam yapma çığırı.
KONUŞMAYALIM DİYORUZ
Konuşmayalım söylemeyelim diyoruz belki sıkılırlar utanırlar diyoruz. biz onların yaptıkları hizmetlerden örnek alacakmışız. Bakın Esnafa 250 milyon liraya varan bir bütçe ayırdık. Onlar ne yaptılar ; askıda fatura dediler. bakın çığıra bakın. Yahu askıda faturayı sivil toplum kuruluşları yapabilir. Belediye askıda fatura yapar mı? Belediye Bütçe oluşturur onun gereğini yapar' dedi 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Büyükakın,, Kılıçdaroğlu, ve, Hürriyet'e, fena, yüklendi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı