Haber Detayı
17 Mart 2020 - Salı 13:25
 
Başkan Büyükakın'dan rahatlatan açıklama
TEKNOLOJİ Haberi
Başkan Büyükakın'dan rahatlatan açıklama

ADALET BORA/ haberpi- Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, koronavirüs mücadelesi kapsamında belediye kiracısı işletmelerden ve belediye borcu olanlara icra takibi yapmacaklarını, sosyal yardım alan vatandaşlara yardımların devam edeceğini  duyurdu.
Başkan Büyükakın'ın bu açıklaması ve duyurusu kamuoyunda büyük bir rahatlatmaya da neden oldu. Birçok kişi Büyükakın'a bu duyarlılğından dolayı teşekkür etti.. Başkanın açıklaması  coronavirüs nedeniyle geçirdiği  zor günler geçiren vatandaşlar için bir can suyu olurken, memleket olarak geçirdiğimiz bu zor  zamanda alınan bu karar  herkesi bir nebze olsun maddi ve manevi olarak huzurlu bir süreç geçirmesine vesile olacak..
Başkan Büyükakın'ın açıklaması şöyle
Koronavirüs mücadelesi kapsamında alınan ilave kararlar: İçişleri Bakanlığı’nın gönderdiği KoronaVirüs genelgesi kapsamında, Büyükşehir Belediyesi ve iştiraklerinin kiracısı olan işletmelerden kapalı kaldığı süre zarfında herhangi bir kira alınmayacaktır.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne borcu olanlara  Korona Virüs tedbir kararları sona erinceye kadar herhangi bir icra takibi yapılmayacaktır.
Kocaeli Büyükşehir Belediyemizden  SosyalYardım alan vatandaşlarımızdan süresi dolanlar, KoronaVirüs tedbirleri sebebiyle yeni bir sosyal incelemeye gerek kalmaksızın yardım yapılmaya devam edilecektir 'dedi 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Büyükakın'dan, rahatlatan, açıklama, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı