Başkan Büyükakın'dan alkışlanacak karar
Haber
27 Ocak 2021 - Çarşamba 10:58
 
Başkan Büyükakın'dan alkışlanacak karar
GÜNCEL Haberi
Başkan Büyükakın'dan alkışlanacak karar

HABERPİ- Hayvanlara karşı şiddetin had safya çıktı bir dönemde insanların yüreğini ferahlatan ve alkışlanacak güzel haber Başkan Büyükakın'dan geldi. Kocaeli Büyükşehir Belediye  Başkanı Büyükakın, yetim kalan yavru sokak hayvanları için de adım atacaklarını söyledi. Başkan Büyükakın'ın bu açıklaması tüm kentte büyük bir sevinçle karşılandı. Yetim kalan yavrular artık güvenli bir kentte yaşamlarına devam edecekler..

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Kocaeli Doğa ve Hayvan Dostları Derneği (KOHAYDER) Başkanı Gonca Çelik Ketenağ ve yönetimini makamında konuk etti. Görüşmede, sokak hayvanlarına dönük ortaya konan hizmetler için teşekkür eden Dernek Başkanı Ketenağ, Başkan Büyükakın’ın iki sokak köpeğinin sahiplenmesinin de toplumda büyük bir örnek teşkil ettiğini dile getirdi. Sokaktaki canları korumak ve sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürme noktasında Büyükşehir Belediyesi olarak önemli çalışmalar ortaya koyduklarını vurgulayan Başkan Büyükakın, “Toplumsal bir sorumluluk noktasında ‘bir kap su bir kap mama’ anlayışını çok önemli buluyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak kentin birçok noktası olmak üzere, kırsal alanlardaki beslenme noktalarının yanı sıra sokak hayvanlarımızın sağlık sorunlarına kadar canlarımızla yakından ilgileniyoruz” dedi.

YETİM YAVRULARIN BAKIMI KONUSU ELE ALINDI

Görüşmede öne çıkan konular arasında Kocaeli’de bulunan beslenme noktalarındaki sokak köpekleri için bir gönüllülük projesi geliştirilerek sivil toplum ve Büyükşehir Belediyesi ile ortak çalışması yapılması oldu. Büyükşehir Belediyesi olarak bu kapsamda beslenme odaklarına ulaşım ve oradaki işlerine yardımcı olacak araç ile ekipman sağlaması için daha fazla adım atacaklarını vurgulayan Başkan Büyükakın, “Gönüllü derneklerimizle tedavileri sonrası bakımları uzun sürecek hayvanlar başta olmak üzere yetim yavruların bakım ve beslemelerinin yapılacağı bir nokta oluşturacağız. Burada gönüllü hayvan severlerimizin bu bakımları yerine getirebilecekleri ortamı hazırlayacağız” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Büyükakın'dan, alkışlanacak, karar,
Yorumlar
Haber Yazılımı