Başkan Büyükakın ; Bunu yapmak her babayiğidin harcı değil
Haber
12 Nisan 2021 - Pazartesi 12:21
 
Başkan Büyükakın ; Bunu yapmak her babayiğidin harcı değil
SİYASET Haberi
Başkan Büyükakın ; Bunu yapmak her babayiğidin harcı değil

ADALET BORA- Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kongre merkezinde düzenlediği basın toplantısıyla hizmetti ikinci yılını 'Sevdamız Kocaeli - 2 Altın yıl' başlığıyla anlattı.Sahil düzenlemeleri, altyapı, üstyapı, toplu taşıma ve spor tesisleriyle ilgili önemli çalışmalarını slayt gösterileri eşliğinde sundu..
Başkan Büyükakın iki yılda büyük çalışmalara imza attıklarını belirterek burada bunları anlatmak için saatler gerektiğini belirterek  'Dağ Fare Doğurdu' karalamasını da önlemek için hizmetlerin yer aldığı bir kitapçık hazırladıklarının da altını çizerek 2.3 milyarlık tutarın tamamlanmış hizmetlerin karşılığı olduğunu belirtti
Başkan Büyükakın: Biz muhafazakar olalım. İnce eleyip sık dokuyalım diye rakamları şişirmedik. Burada yapacağımız projeleri anlatmıyorum. Bu rakamlara devam eden projeleri de dahil etmedik. Ulaşımdan, altyapıya, üst yapıdan, kültür ve spor'a kadar 7 başlıkta çalışmalarımızı tamamladık.' dedi.
GEBZE METROSU- HER BABAYİĞİDİN HARCI DEĞİL
Gebze - Darıca metrosu bu kentin kaderini değiştirecek. Maliyeti Büyükşehir'in beş yıllık bütçesinden daha büyük..Eğer Bakanlığa devretmeseydik Büyükşehir olarak hiç bir hizmet yapamazdık ve proje de sittin sene bitmezdi. Muhalefet bunu içine sindiremiyor ve karalamaya çalışıyor. Bunu Bakanlığa devretmek her babayiğidin harcı değil. Hiç kimse kusura bakmasın.Bunu bakanlığa devretmeyi başardık.
Gebze OSB hattı 2022'de , Gebze Darıca hattı ise 2023'te hizmete girecek ve kentlerimizin çehresi değişecek' 

İSU TÜRKİYE'DE BİRİNCİ
iSU'nun yatırım konusunda Türkiye'de birinci sırada yer aldığını belirten Başkan Büyükakın: Türkiye'nin en pahalı suyunu içiyoruz diyorlar. Bu tamamen gerçek dışı. Türkiye'de ucuz su konusunda25. sıradayız, İSU olarak yatırım konusunda da birinci sıradayız' dedi 
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Büyükakın, ;, Bunu, yapmak, her, babayiğidin, harcı, değil,
Yorumlar
Haber Yazılımı