Haber Detayı
05 Aralık 2019 - Perşembe 20:33
 
Başkan Bıyık Cem Evinden herkese mesajı verdi
GÜNCEL Haberi
Başkan Bıyık Cem Evinden herkese mesajı verdi

ADALET BORA/ haberpi- Darıca belediye başkanı Muzaffer Bıyık,  Darıca Anadolu Kültür ve Cem Evi'ni ziyaret ederek geçtiğimiz günlerde İzmir'de bir Alevi vatandaşın evine çarpı işareti konulmasını kınadığını belirterek; tek milletiz bu ülkeyi böldürtmeyiz dedi
Alevi vatandaşlar çay içip sohbet eden Başkan Bıyık yaptığı açıklamada; Darıca Anadolu Kültür ve Cem Evi’ni ziyaret ederek Canlarla bir araya gelip, hasbihal ettik.Çay ikramlarının yanında güzel sohbetlerine ortak olduk.780 Bin Kilometre kare ile tek vatan, al bayrağımızla tek bayrak, şanlı devletimizle tek devlet, büyük Türk milletimizle tek milletiz. Kimseye böldürtmeyiz.İzmir’de Alevi kardeşlerimize yönelik yapılan provoke saldırıları şiddetle kınıyoruz. Birliğimize, dirliğimize ve kardeşliğimize yönelik yapılan bu saldırılara kanmayarak kardeşliğimizi kimselere böldürtmeyeceğiz.“Gönüller bir, dualar bir, bir Allah’ın kuluyuz biz. Has bahçemiz yurdumuzdur, aynı dağın yeliyiz biz.'dedi. Başkan Bıyık'ın bu anlamlı ziyareti Darıca'daki Alevi vatandaşlar ve dernek yönetimi tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandı..
NE OLMUŞTU
Geçtiğimiz günlerde İzmir'in Gaziemir ilçesinde Alevi vatandaşların oturduğu Yeşil Mahallesi'nde bir evin duvarına kırmızı boyayla 'X' işareti yapılıp “Defol Alevi” .yazısı yazılmış, tüm Türkiye bu nefret ve ayrılıkçı provakasyonu lanetlemişti.. Adalet Bakanı Gül'de bu hain plana tepki göstermiş; o ev benim evimdir' diyerek birlik ve beraberliğimize kurulmak istenen tuzağa izin vermeyeceklerini belirtmişti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Bıyık, Cem, Evinden, herkese, mesajı, verdi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı