Basın ve siyaset dünyasını derinden üzen vefat
Haber
22 Ocak 2021 - Cuma 00:22
 
Basın ve siyaset dünyasını derinden üzen vefat
EĞİTİM-KÜLTÜR Haberi
Basın ve siyaset dünyasını derinden üzen vefat

Siyaset-edebiyat ve basın camiasını derinden üzen vefat.. Gazeteci yazar Yavuz Bahadıroğlu ismiyle bilinen Niyazi Birinci hayatını kaybetti. Yavuz Bahadıroğlu’nun ölümünü oğlu Mücahit Birinci sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.
Birinci: “Yolumu aydınlatan, mücadelesi ile bana ilham veren, bir neslin doğru yetişmesine vesile olan babamız Niyazi Birinci (Yavuz Bahadıroğlu), Allah'ın rahmetine yürüdü. Rahman ve Rahim olan Allah, ona şefkati ile muamele etsin. Başımız sağolsun. El Fatiha...” ifadelerine yer verdi.
AK PARTİDEN İLK AÇIKLAMA
Ak Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş yaptığı açıklamada; Fikir ve araştırmalarıyla tarihe bakışımızda yeni ufuklar açan, eserleri ve verdiği konferanslarla davamızın çalışkan bir neferi olan Yazar Yavuz Bahadıroğlu'na Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve sevenlerine sabırlar diliyorum. Milletimizin başı sağolsun.'dedi 

YAVUZ BAHADIROĞLU KİMDİR?

Gerçek adı Niyazi Birinci olan Yavuz Bahadıroğlu 1945 yılında Hisarlı, Pazar, Rize’de dünyaya geldi. Türk roman ve hikâye yazarı, gazeteci, radyo programcısı. Köşe yazılarında, kitaplarında Yavuz Bahadıroğlu mahlasınının yanısıra Şeref Baysal ve Veysel Akpınar isimleriyle de  köşe yazıları yazdı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Basın, ve, siyaset, dünyasını, derinden, üzen, vefat,
Yorumlar
Haber Yazılımı