Bakanlıktan yüz yüze eğitimle ilgili sürpriz karar
Haber
27 Şubat 2021 - Cumartesi 14:23
 
Bakanlıktan yüz yüze eğitimle ilgili sürpriz karar
- Haberi
Bakanlıktan yüz yüze eğitimle ilgili sürpriz karar

HABERPİ- Milli Eğitim Bakanlığı yüz yüze eğitimle ilgili 1 Mart kararını değiştirdi.. 
Bakanlıktan son dakika açıklaması geldi. Yapılan açıklama şöyle:
1 Şubat 2021 Pazartesi günü gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda, resmî ve özel tüm ana sınıflarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflar ile özel eğitim okul ve sınıflarında 1 Mart 2021 Pazartesi günü itibarıyla yüz yüze eğitime başlanılacağı; ayrıca illerin salgın koşullarındaki durumlarına bağlı olarak il bazlı kararların da alınabileceği kamuoyuna açıklanmıştı. 
 
Bu doğrultuda, Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan "İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı Haritası"nın güncellenme takvimi ve Koronavirüs Bilim Kurulunca belirlenen kriterlerin Kabine Toplantısı'nda değerlendirilecek olması nedeniyle 1 Mart 2021 Pazartesi günü eğitim öğretime geçişi planlanan resmî ve özel tüm okullarımızda yüz yüze eğitime ve sınavlara, 2 Mart 2021 Salı günü illerin salgın koşullarına göre başlanılması kararlaştırılmıştır.
 
1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda yapılacak değerlendirmeler neticesinde valilik il hıfzıssıhha kurullarınca "yerinde karar" uygulamasına bağlı olarak eğitim öğretim faaliyetlerine devam edilecektir. 
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bakanlıktan, yüz, yüze, eğitimle, ilgili, sürpriz, karar, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı